bCoWZDqUGp17CPjr

Після заприсяження близько 600-т членів «Національних дружин» у Києві, у соцмережах гучно обговорюють ці об’єднання, які створені «щоб допомагати правоохоронцям оберігати порядок на вулицях». Дехто такий рух підтримує, дехто боїться чи засуджує. Чи будуть «Національні дружини» в Полтаві, розповів Станіслав Пєєв – очільник місцевої організації «Національний Корпус», з якою і пов’язують створення «дружин». «Знаю, що […]

Після заприсяження близько 600-т членів «Національних дружин» у Києві, у соцмережах гучно обговорюють ці об’єднання, які створені «щоб допомагати правоохоронцям оберігати порядок на вулицях». Дехто такий рух підтримує, дехто боїться чи засуджує. Чи будуть «Національні дружини» в Полтаві, розповів Станіслав Пєєв – очільник місцевої організації «Національний Корпус», з якою і пов’язують створення «дружин».

«Знаю, що Національні дружини будуть. Просто питання в тому, хто їх очолить. І по цьому питанню ще невизначеності є. Навіть хочуть зробити його не один десяток, а це треба людину, яка буде за все це відповідати. І навіть якщо я когось і подавав, то поки не знайшлося узгодження», – зазначив Станіслав Пєєв.

Щодо того, хто може стати до лав «НД», Станіслав Пєєв зазначає, що це питання «не до нього» і «не на часі». І вже не перший рік тривають дискусії щодо методів роботи.

За словами голови полтавського «Нацкорпусу», до лав «Дружин» у Полтаві наразі людей  не набирали.

У Полтавській області «НД» діє в Кременчуці; очолює об’єднання Ярослав Панаско. 16 грудня стався резонансний інцидент за участю «дружинників» – бійка з поліцейськими після акції протесту.  Проте Ярослав Панаско в ефірі «Лтави» зазначив, що «дружинівці» діють лише з узгодженням із поліцейськими:

«Якщо ми проводимо якісь рейди щодо наркоточок, наливайок, то кінцева мета – закрити ці точки. Звісно, ми не можемо складати адмінпротоколи. Ми не завжди попереджаємо поліцію (щоб не було можливого витоку інформації), але завжди співпрацюємо та координуємо дії».

«Національні дружини» – частина «руху азовців», але є окремою юридичною особою від «Нацкорпус» – це речник партії  Роман Чернишев повідомив ВВС.

КОмандир Національних дружик Ігор Михайленко (Джерело - ndrugua.org/)

Згідно з інформацією сайту «НД», причини їх створення такі:

  • Вулиці стали небезпечними;
  • Загроза повномасштабного вторгнення;
  • Соціальна депресія;
  • Загроза рейдерства.

На сайті «НД» можна дізнатися необхідну інформацію, заповнити заявку про вступ та навіть направити скаргу. Також показана географія груп, які вже діють.

Географія НД (Джерело - ndrugua.org)

На масове заприсяження, проведене «НД» у Києві 28 січня, гостро зреагували соцмережі: колони людей в однострої в багатьох викликають страх та асоціації з нацистськими загонами ХХ століття. Офіційний коментар надав міністр МВС Арсен Аваков:

«У державі Україна є лише одна монополія на застосування сили – державна: Національна гвардія, Національна поліція, ЗСУ. Всі інші парамілітарні утворення, які намагаються себе позиціонувати на вулицях міст, не є законними. Суспільні рухи можуть бути якими завгодно, але тільки не виходити за межі закону. Я, як міністр не дозволю, щоб були паралельні структури, які намагаються на вулицях поводитися як альтернативні мілітарні формування».

Міністр наголошує, що учасники таких об’єднань мають однакові права з усіма громадянами України. Натомість «НД» говорять, що їхня мета – діяти в рамках закону та допомагати правоохоронцям. Наразі, згідно з законодавством України, громадяни можуть допомагати органам поліції та інформувати їх.

Loading...