Олександра Мамая не поновили на посаді мера Полтави

Автор: Вікторія Баберя, 26 червня, 11:46

Фото: Олександр Мамай (фото Олега Журавльова)


Відповідне рішення ухвалила колегія суддів Верховного Суду в середу, 26 червня.

Згідно з рішенням, Олександр Мамай не повернеться крісло мера Полтавської міськради.

Колегія суддів у складі головуючої судді Ірини Желтобрюх, Олега Білоуса, Тетяни Стрелець постановила залишити в силі рішення судів першої та апеляційної інстанції, відповідно до яких Мамаю відмовили в поновленні на посаді міського голови.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Зауважимо, розгляд цієї справи переносили вже тричі. Спершу слухання мало відбутися в четвер, 16 травня (колегія суддів повідомила, що потрібен додатковий час для вивчення матеріалів справи, тому судом була оголошена перерва), потім – у понеділок, 20 травня (розгляд відклали у зв’язку зі зборами суддів). 22 травня слухання перенесли у зв'язку з численними публікаціями на сайті інтернет-видання «Полтавщина», що може свідчити про тиск на суд.

До того ж, паралельно зі слуханням справи щодо поновлення Мамая на посаді в Полтавській міськраді «тривало» засідання позачергової сесії. «Тривало» тому, що оголошували перерву відповідно до відкладення розгляду справи в суді.

За інформацією ЗМІСТу, справа Мамая – це найголовніша причина, чому депутати й збиралися на травневі засідання: для «підстраховки», адже якщо екс-мера таки поновлять, то депутати зможуть оперативно знайти 29 голосів для повторного звільнення.

Та цього не сталося. Хоча депутати були готові і сьогодні – сесію також скликали на 26 червня. О 10:00 її відкрили (зареєструвалися 33 депутати), заслухали звернення громадян і … знову оголосили перерву до 12:00. Та, як виявилося, звільняти нікого не потрібно.

Раніше Олександр Мамай запевняв, що повернеться на посаду міського голови в кінці березня – на початку квітня.  Але, як бачимо, не вийшло. Тож, він виконує іншу обіцянку: балотується в нардепи. Мамай очолив обласну організацію «Опозиційна платформа – За життя», а також був довіреною особою кандидата Юрія Бойка по 144 округу під час президентських виборів. І 18 червня стало відомо, що ЦВК зареєструвало ексмера самовисуванцем по 144-му округу.

Нагадаємо, Мамая позбавили посади під час другого пленарного засідання позачергової сімнадцятої сесії Полтавської міськради 14 вересня. «За» звільнення мера проголосували усі присутні 29 депутатів.

Опублікована: 26 червня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація