Суд у справі поновлення Олександра Мамая на посаді мера Полтави перенесли втретє

Автор: Вікторія Баберя, 22 травня, 12:54

Фото: Олександр Мамай (фото Олега Журавльова)


Наступне засідання відбудеться аж 26 червня. Відповідне рішення ухвалила колегія суддів Верховного Суду в середу, 22 травня.

Слухання перенесли у зв'язку з численними публікаціями на сайті інтернет-видання «Полтавщина». Мотивували тим, що це може свідчити про тиск на суд. Вони зобов'язали надати пояснення щодо питань винесених на сесію і причин її перенесення.

Тож наразі ще невідомо, чи повернеться Олександр Мамай в крісло мера Полтавської міськради, чи ні.

Зауважимо, розгляд цієї справи переносили вже двічі. Спершу слухання мало відбутися в четвер, 16 травня (колегія суддів повідомила, що потрібен додатковий час для вивчення матеріалів справи, тому судом була оголошена перерва), потім – у понеділок, 20 травня (розгляд відклали у зв’язку зі зборами суддів).

Колегія суддів у складі головуючої судді Ірини Желтобрюх, Олега Білоуса та Тетяни Стрелець розглядає оскарження Мамая рішень судів першої та апеляційної інстанції, відповідно до яких йому відмовили в поновленні на посаді міського голови.

До того ж, паралельно зі слуханням справи щодо поновлення Мамая на посаді, в Полтавській міськраді триває засідання позачергової сесії. «Триває» тому, що оголошують перерви в засіданні відповідно до відкладення розгляду справи в суді.

За інформацією ЗМІСТу, справа Мамая – це й була найголовніша причина, чому депутати й збиралися на засідання: для «підстраховки», адже якщо екс-мера таки поновлять, то депутати зможуть оперативно знайти 29 голосів для повторного звільнення. Але відтігувати до червня вже не могли.

Тож сьогодні, все-таки депутати змогли проголосувати за питання, заради якого власне й скликали позачергову сесію – затвердили умови договору гарантії Полтавської міськради перед КП «Полтаваелектроавтотранс», а також відшкодування та підтримки проекту ЄБРР. Третє пленарне засідання позачергової 23-ої сесії оголосили закритим.

Пригадаємо, Олександр Мамай запевняв, що повернеться на посаду міського голови в кінці березня – на початку квітня. Та виходить трішки пізніше, і то, якщо суд все-таки поновить.

Зауважимо, раніше Мамай заявляв, що якщо не вдасться поновитися на посаді мера – то він балотуватиметься в нардепи. Додамо, екс-мер очолив обласну організацію «Опозиційна платформа – За життя», а також є довіреною особою кандидата Юрія Бойка по 144 округу.

Нагадаємо, Мамая позбавили посади під час другого пленарного засідання позачергової сімнадцятої сесії Полтавської міськради 14 вересня. «За» звільнення мера проголосували усі присутні 29 депутатів.

 

Опублікована: 22 травня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація