7TFmtTjG03dtMfYY

Позбавили посади Олександра Мамая під час другого пленарного засідання позачергової сімнадцятої сесії Полтавської міськради. «За» звільнення мера проголосували усі присутні 29 депутатів.

Питання про дострокове припинення повноважень міського голови запропонував внести до порядку денного депутат від фракції «Рідне місто» Едуард Волков.

Депутат зазначив, що мер тривалий час не виконує свої обов’язки та зловживає владою і службовим становищем. Зокрема, через його дії зупинилася співпраця з ЄБРР, який мав надати кредит на придбання тролейбусів, не реалізувалася цього року програма з ліквідації амброзії в місті.

Крім цього, за словами Едуарда Волкова, Олександр Мамай сприяв передачі комунальної техніки в оренду приватним підприємствам та утворенні монополії харківських фірм, що, як наслідок, отримують багатомільйонні підряди на будівництво й утримання доріг Полтави. Згадав депутат і про встановлення завищених тарифів на утримання прибудинкових територій, тарифів на проїзд у громадському транспорті, ігнорування впровадження роздільного збору сміття, надання адрес кіоскам.

Голосували за дострокове припинення повноважень міського голови шляхом таємного голосування. 

Під час таємного голосування
Під час таємного голосування
Під час таємного голосування

Поки не оберуть нового мера Полтавою тимчасово керуватиме секретар міськради. Оскільки Оксану Деркач, яка тривалий час обіймала цю посаду, звільнили під час першого пленарного засідання позачергової сесії, сьогодні планують обрати і нового секретаря.

Упродовж 15 днів після усунення міського голови секретар має звернутися до Верховної Ради України з клопотанням щодо призначення  позачергових  виборів мера.

Фото Олега Журавльова
Кореспондентка Вікторія Баберя

Loading...