Під час ревізії постачання консервів і пшениці до продовольчого резерву Полтавщини виявили недоліки

1345726_slider

Аудитори виявили недоліки у термінах постачання тушкованки від «Продоптом» та пшениці ТОВ «Диканьки Млин». Обласний Департамент агропромислового розвитку не погодився з висновком перевіряльників та звернувся до суду.

Про це відомо з ухвали Полтавського окружного адміністративного.

Департамент агропромислового розвитку Полтавської обласної військової адміністрації просить суд скасувати кілька пунктів вимоги Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області. В акті перевіряльників вказано, що консерви та пшеницю до продовольчого резерву доставили пізніше вказаних у договорі термінів.

Також Департамент не надав суду документів щодо виконання договорів та проведення розрахунків за ними. Як наслідок, суд залишив позов без руху, але посадовці можуть виправити недоліки заяви й звернутися до суду знову.

Також держаудитслужба Полтавщини вимагає, щоб працівники Полтавської міськради відповіли за порушення під час закупівлі тушкованки на 8 млн грн. У висновках аудитслужби вказали, що Управління заплатило за продукти без засвідчення якості товару.

Полтавська влада намагалася оскаржити висновок аудиторів, щоб не повертати гроші за неякісну тушкованку до бюджету. Полтавський окружний адміністративний суд 10 листопада розглянув позов Управління адміністративних послуг до аудиторів й вирішив, що підстав скасовувати вимогу контролерів немає. Висновки аудиторів залишилися дійсними й ТОВ «Продоптом» має відшкодувати збитки, а працівники міськради – відповісти за порушення під час закупівлі тушкованки.

Під час розслідування встановили, що це була інша продукція, яку не доставляли до навчальних закладів як частину продовольчого резерву.

Якісні дослідження провели уже після відбору зразків тушкованки у 36 навчальних закладах Полтави та кабінету Київської районної ради у Полтаві, де вони зберігалися. За результатами випробувань Полтавського регіонального науково-технічного центру стандартизації, метрології та сертифікації встановили, що зразки консерви мають:

  • запах та смак, що фактично не властиві тушкованому м’ясу. Консерви із стороннім кислуватим запахом;
  • зовнішній вигляд – це м`ясо консистенція  якого має вигляд перевареного  м’яса, яке розпадається під час обережного виймання з банки при допустимому нормативному рівні часткового розпадання шматочків;
  • колір м`яса сірий з коричневим, а шматки жиру та м`яса рудого кольору при допустимому нормативному рівні показника «Сірий з коричневими та рожевими відтінками різної інтенсивності тощо.

Після досліджень фахівці встановили, що продукт не відповідає нормам ДСТУ.