Під Полтавською ОДА підприємці виступали за відміну законів про касові апарати (ФОТО)

У понеділок, 10 лютого, понад 50 підприємців вийшли на акцію протесту проти законів №128-IX та №129-IX.
Законопроєкт №1053-1 «Про внесення змін до Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» став Законом № 128-IX від 20 жовтня 2019 року, а законопроєкт № 1073 - Законом № 129-IX від 20 жовтня 2019 року «Про внесення змін до Податкового кодексу щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг».

Ці закони викликали масові обурення серед представників малого бізнесу, оскільки вони вводять ряд новацій у роботу СМП. Головні з них:
- використання касових апаратів/РРО;
- електронний чек;
- система «кешбеку» для покупців за незаконно виданий чек;
- збільшення граничного доходу для ФОПів II групи;
- зміни щодо заборонених видів діяльності;
- штрафні санкції.

І сьогодні на черговій акції протесту Сергій, полтавський координатор SaveФОП, говорить, що касові апарати, це додаткове навантаження на підприємців:
«Ми хочемо проголосити, що виступаємо проти законів №128 та 129 тому, що підприємці на спрощеній системі не зможуть винести навантаження ще з касовим апаратом. Плюс ще додаткові штрафи та свавілля податкової. Поданий законопроєкт від депутата Полякова до Верховної Ради №2644 і 2645, щоб відмінити ці закони про касові апарати, щоб підприємців звільнити від цього навантаження по касовим апаратам. Це касовий апарат 10-12 тис. грн, зайва робота по вводу товарів, їх шифрування, плюс відкривається можливість для свавілля податкової – купа штрафів за будь-яку неточність. І підприємцю доведеться наймати бухгалтера та окрему людину для роботи з касовим апаратом».

Наступна акція відбудеться 19 лютого під Адміністрацією президента.

Нагадаємо, в жовтні минулого року в Полтаві вже відбувався мітинг проти введення в дію законів №128-IX та №129-IX. Тоді біля стін Полтавської ОДА зібралося п’ятеро підприємців. За словами організаторів, інші представники малого підприємництва протест теж підтримали, але на площі їх не було.
Додамо, раніше ЗМІСТ робив експертизу щодо законів про касові апарати для ФОПів.




Фото Богдана Проскурова