psffkzil8nbaijbi

Частину пам’ятника робітники уже перефарбували. Нині роботи зупинили – вирішують, чи правильний колір підібрали.

Пам'ятник Тарасу Шевченку, що в Петровському парку, є пам’яткою мистецтва місцевого значення. Він перебуває на балансі комунального підприємства «Декоративні культури».

Комунальники мають опікуватися пам'яткою. Тому 5 серпня вони підписали договір із підрядником на проведення поточного ремонту пам’ятника.

27 серпня підрядник перефарбував частину пам’ятника. Начальник «Декоративних культур» Сергій Луценко сказав, що з кольором помилилися. Тому процес зупинили – мають уточнити, яку фарбу потрібно використовувати. Новий шар, за його словами, наноситимуть поверх цього.

Тоді як підрядник, ФОП Шульга Вадим Анатолійович, сказав, що колір – правильний. Але остаточну відповідь нададуть експерти, що, за його словами, нині оглядають пам’ятник. 

Робітники також пошкодили й автентичні написи на п’єдесталі. Їх необхідно буде розчистити, сказала головна архітекторка області Ірина Особік. Сергій Луценко ж сказав, що з цим усе нормально, адже написи все ще можна прочитати. 

Написи на пам'ятнику Шевченка мають, за словами Луценка, відновити

Комунальники не отримали жодних погоджувальних документів на ремонт пам’ятника. 

Це – порушення закону України «Про охорону культурної спадщини». Згідно з ним, балансоутримувач мав спершу замовити науково-проєктну документацію та погодити її з органом, що займається охороною культурної спадщини. Узгодити мали б і те, які будівельні матеріали будуть використовувати. Склад і зміст документації на ремонт визначені спеціальними Державними будівельними нормами. Умови збереження та утримання пам’ятки регулюються охоронним договором. Від профільної установи балансоутримувачі мали б отримати дозвіл на проведення робіт. 

Але «Декоративні культури» цього не зробили. Хоча 6 серпня начальник комунального підприємства Сергій Луценко говорив, що вони не почнуть ремонтувати, поки не отримають усі дозволи. 25 серпня він сказав, що документи не потрібні, адже робітники лише затинькують тріщини. 

Луценко, пояснюючи, чому не погодили проведення робіт, послався на Департамент культури, молоді та спорту Полтавської міськради. Там, за його словами, відповіли, що дозволи не потрібні. Хоча цього документа, сказав Луценко, він особисто не бачив.

Очільниця департаменту культури Олена Ромас сказала, що «Декоративним культурам» вони такого не казали, а лише відправили лист-роз’яснення щодо того, куди звертатися і які документи потрібно отримати. Балансоутримувач мав би звернутися до відділу охорони культурної спадщини Полтавської облдержадміністрації. Але, як сказала начальниця відділу Олеся Старолат, з ними роботи не погоджували. 

Loading...