jvaiagqxonjgpoa0

Пам’ятник Тарасу Шевченку, що в Петровському парку, є пам’яткою мистецтва місцевого значення.

Монументом опікується міське комунальне підприємство «Декоративні культури». 5 серпня комунальники уклали договір із підрядником, робітники якого нині частково відремонтували п’єдестал.

Так затинькували пам'ятник

Роботи виконують без дозвільних документів. Хоча 6 серпня начальник «Декоративних культур» Сергій Луценко сказав, що ремонтувати не почнуть, доки не отримають усі необхідні погодження. Нині посадовець сказав, що вони не потрібні:

«Адже це поточний ремонт. Ми не вносимо змін до конструкції. Єдине – розшиваємо мікротріщини, тинькуємо і пофарбуємо у той же колір. Ми поцікавилися у міського управління культури, чи потрібно отримувати дозвільні документи. Вони відповіли, що для проведення поточних робіт дозволи отримувати не потрібно».

Директорка Департаменту культури, молоді та спорту Полтавської міськради Олена Ромас сказала, що комунальне підприємство дійсно до них зверталося.

«Але ж ми дозволів та погоджень не надаємо. Цим займається Департамент культури та туризму Полтавської облдержадміністрації. Тому ми лише відправили “Декоративним культурам” лист-роз’яснення, як і що вони мають зробити та до кого звертатися», – сказала Олена Ромас.

Комунальники мали б звернутися до Департаменту культури та туризму облдержадміністрації. Але не зробили цього, сказала начальниця відділу охорони культурної спадщини Полтавської ОДА Олеся Староват.

«Має бути також охоронний договір, згідно з яким будуть відбуватися ремонтні роботи. Але нині немає ані охоронного договору, ані облікової документації», – пояснила Олеся Староват.

Проте посадовиця сказала, що комунальники все ж можуть виконати роботи без погоджень. Але лише за умови того, що не будуть змінювати колір, конфігурацію та структуру пам'ятника. 

Проте для того, щоб навіть поточно відремонтувати цей пам'ятник, балансоутримувачу спершу потрібно було замовити науково-проєктну документацію та погодити її з місцевим органом охорони культурної спадщини.  Останні мають надати дозвіл на проведення робіт. Склад і зміст документації на ремонт визначені спеціальними Державними будівельними нормами. Умови збереження та утримання пам’ятки регулюються охоронним договором, якого, ймовірно, немає. Про це сказала кандидатка архітектури, членкиня громадського об’єднання SavePoltava Оксана Бєлявська, пославшись на статтю закону України «Про охорону культурної спадщини».

«Декоративні культури» повинні були погодити перелік робіт, вказавши точні назви будівельних матеріалів, місця проведення робіт та їх обсяги.

Ремонтує ФОП Шульга Вадим Анатолійович

Довідково:

Пам'ятник Тарасові Шевченку споруджений українським скульптором Іваном Кавалерідзе. Його відкрили 12 березня 1926 року. Пам’ятник розташований у центрі міста — навпроти Полтавського краєзнавчого музею.

Loading...