6 листопада у селі Макухівка встановили датчик-пиломір, який фіксує забруднення повітря.

Пиломір встановили на будинку, який знаходиться на відстані 400 м від сміттєзвалища. Пристрій визначає вологість повітря, температуру, атмосферний тиск так концентрацію пилу дисперсністю (крупність) 2,5 та 10 мкм, аміаку, діоксиду нітрогену та оксиду вуглецю. 

Це зробили фахівці ГО «Еколтава» представники «ОАЗА. Полтава» в межах проєкту «Екологічно-соціальна дискримінація населення за фактором проживання біля сміттєзвалища».

У громадській організації повідомляють, що чисте повітря не містить домішок та чітко вираженого різкого запаху. Щоб перевірити якість атмосферного повітря проводять спостереження  за його станом та попередження про критичні ситуації, які шкодять здоров’ю людей:

На сміттєзвалищі та поблизу немає такого пункту спостереження. Хоча він би мав бути створений органом місцевого самоврядування.

Наразі після встановлення пиломіру за станом якості повітря можна спостерігати на сайті ОАЗА. Полтава за посиланням.

Про те, як у Полтаві вимірюють якість повітря можете дізнатися тут

Раніше ЗМІСТ писав, що жителі Макухівки збиралися на протест, який мав відбутися 28 жовтня, але його відклали на 2 тижні після зустрічі з керівництвом Полтавської облдержадміністрації.

Головна причина запланованого протесту – невиконання вимог меморандуму, який ініціативна група підписала меморандум з міським головою Полтави Олександром Мамаєм.  Детальніше тут.

Loading...