photo_2023-01-26_09-15-14

3 лютого у Полтавській міській раді відбулося засідання робочої групи з перейменування, під час якої обговорили та затвердили деякі варіанти для нової назви провулка.

Вулиця названа на честь Маршала Сергія Бірюзова. Він – радянський воєначальник, брав активну участь у боях Другої світової війни. 

З початком процесу дерусифікації простору міста, комісія з перейменування затвердила варіанти для нової назви вулиці радянському військовому. Серед затверджених робочою групою варіантів опинилися такі назви:

  • вул. Левка Лук'яненка;

Народний депутат, громадський діяч та дипломат. Левко Лук‘яненко був дисидентом та брав участь у національному визвольному русі. Його вважають борцем за незалежність України у XX сторіччі. Також він є співзасновником  та активним членом Української Гельсінської Групи. 

  • вул. Олега Ольжича;

Він був діячем Організації Українських Націоналістів та брав активну участь у діяльності організації, учасники якої діяли для збереження та відродження Української Нації.

Олег Ольжич був одним з організаторів Української Національної Ради в Києві у жовтні 1941 року.

Цей історичний діяч був також і поетом, археологом, публіцистом та журналістом. 

  • вул. Решетилівська;

Цей варіант є історичною назвою для цієї вулиці. 

  • вул. Генерала Геннадія Котляра.

Цю назву комісії запропонувала громадська організація «Ветеранів Дальньої авіації Полтавської області». Геннадій Котляр був командиром 13-ї гвардійської важкої бомбардувальної дивізії та заступником командувача ВПС України у Вінниці. 

Чоловік брав активну участь у ветеранському русі та житті авіамістечка у Полтаві.

Раніше робоча група з перейменування затвердила варіанти для вулиць імені Коваля, Комарова, Ляхова та Корсуна. Список варіантів, серед яких голосуватимуть жителі міста за посиланням

Loading...