«Полтавагазвидобування» фігурує у кримінальній справі щодо привласнення державних коштів

Автор: Ксенія Омельченко, 14 серпня, 16:46

Фото: «Полтавагазвидобування» фігурує у кримінальній справі щодо привласнення державних коштів (day.kyiv.ua)


За даними поліції, привласнення відбувалося через внесення недостовірних даних до актів виконаних робіт та підсумкової відомості ресурсів.

Робилося це начебто за змовою посадових осіб філії ГПУ «Полтавагазвидобування» АТ «Укргазвидобування» з посадовими особами ТОВ «ВТГ «Діптрансгаз».

Для прикладу, слідчі поліції наводять договір №1600/18 від 12 листопада 2018 року, який був укладений між заступником директора з розвитку філії ГПУ «Полтавагазвидобування» та директором ТОВ «ВТГ “Діптрансгаз”». Договір стосувався виконання будівельних робіт по об`єкту «Облаштування майданчиків для КРС по свердловинам ГПУ «Полтавагазвидобування».

Фірма «ВТГ “Діптрансгаз”» мала облаштувати майданчики по сведловинам №84 (Чутівського ГКР); №65 (Східно-Полтавського ГКР); №63 (Східно-Полтавського ГКР); №62 (Східно-Полтавського ГКР) та  №54 (Східно-Полтавського ГКР). Фірма також мала облаштувати дорожні корита для монтажу залізобетонних плит, у виді піщаної підготовки товщиною 15 сантиметрів із піску середньої крупності. Однак, після перевірки зразків ґрунту на ділянці, де знаходиться свердловина №62, виявилося, що під залізобетонними плитами під’їзної дороги піщана суміш відсутня.

З цього правоохоронці і зробили висновок, що дані, які вказано у підписаних посадовцями актах виконаних робіт, перевищують об’єми реально виконаних робіт. А це, у свою чергу, могло призвести до розтрати держкоштів зі сторони газодобувної компанії.

До речі, щодо піску. У деяких актах виконаних робіт вартість природного, рядового піску вказана на рівні 885,34грн. за м3, що значно дорожче, ніж середня риночка по регіону.

Також під час проведення досудового розслідування слідчі встановили кілька компаній, які надавали свої товари та послуги фірмі «ВТГ «Діптрансгаз» для подальшого використання їх при проведенні робіт з облаштування згаданих вище майданчиків.

Із початку 2018 року це були компанії: ТОВ «ТЕСЛАКОМПАНІ» (зареєстровано податкових накладних на загальну суму 1,3 млн грн), ТОВ «АРТВЕЙ ЛОГИСТИК» (податкових накладних на 676,6 тис. грн), ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ “ТРЕЙД АССІСТ”» (податкових накладних на 3,8 млн грн), ТОВ «ДІФІДА ДС» (податкових накладних на 105 млн грн), ТОВ «УБК “БУДІНЖИНІРІНГ”» (податкових накладних на 20,3 млн грн), ТОВ «РОВЕНЬКИ-ВУГЛЕПОСТАЧ» (податкових накладних на 5,5 млн грн). Правоохоронці припускають, що ці підприємства мають ознаки фіктивності та створені з метою конвертації грошей з безготівкової форми у готівку.

Що цікаво, відносно цих фірм вже здійснюється розслідування кримінальних проваджень різними правоохоронними органами. А це ставить під сумнів реальне постачання будівельних матеріалів в адресу ТОВ «ВТГ Діптрансгаз» від постачальників, які вказані у документах.

Такою собі «вишенькою на торті», а точніше у розслідуванні поліції стали робітники, які працювали на будмайданчиках з облаштування згаданих свердловин, але не були у трудових відносинах з ТОВ «ВТГ «Діптрансгаз».

Загалом слідство ще ведеться. Зокрема 18 червня до матеріалів провадження долучили висновок експертизи Полтавського відділення Харківського НДІСЕ ім. Бокаріуса. У цьому висновку вказали, що фактичні обсяги виконаних робіт по об`єкту «Облаштування майданчика для КРС по свердловині №84 (Чутівського ГКР) ГПУ «Полтавагазвидобування», які підлягають натурно-інструментальному обстеженню, на момент проведення дослідження не відповідали даним, зазначеним в актах приймання виконаних робіт форми КБ-2в.

Сума завищення вартості робіт по договору №1600/18 від 12.11.2018 року, на момент проведення дослідження склала понад 1 млн грн. Тепер слідчі подали до суду клопотання щодо проведення гемологічно-товарознавчої експертизи , яке суд підтримав.

Окремо зазначимо, що нині за фактом проводиться досудове розслідування у провадженні, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем вчинені за попередньою змовою групою осіб). Таке порушення карається обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років або позбавленням волі на строк від трьох до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Нещодавно ЗМІСТ повідомляв також про іншу справу, де також службові особи ПАТ «Укргазвидобування» та його структурних підрозділів, зокрема ГПУ «Полтавагазвидобування», можуть виявитися причетними до розтрати та заволодіння держкоштами. 

Опублікована: 14 серпня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація