Полтавець увійшов до складу української команди Марафону морської піхоти США

Автор: Наталія Норіцина, 14 липня, 16:02

Фото: Юрій Дмитренко, учасник української команди Марафону


22 жовтня у Вашингтоні стартує 42 Марафон морської піхоти США.  Україну на змаганнях представлятимуть 10 ветеранів АТО, серед яких – полтавець Юрій Дмитренко.

Цього року Україна братиме участь у Марафоні вдруге. У 2016 році нашу країну на Марафоні в Сполучених Штатах представляли четверо ветеранів, котрі отримали поранення під час бойових дій у зоні АТО. Цього разу квоту для української команди збільшили до 10 місць.

Національний відбір серед українських військовослужбовців на участь у щорічному Марафоні пройшов 29 червня в Києві. Учасниками відбору могли стати військові, які проходили  службу в районі проведення антитерористичної операції, мають поранення та пройшли курс лікування та реабілітації. Бійці з амплутаціями долатимуть під час марафону дистанцію у 10 км, решта учасників бігтимуть повний марафон, тобто 42 км. Під час відбору до команди українці долали відстань у два та п’ять кілометрів відповідно.

Учасники національного відбору на Марафон

За право представляти Україну на Марафоні боролися 32 ветерани з ушкодженнями кінцівок. За результатами відбору, п’ятеро військових бігтимуть 10 км,  четверо – 42 км. Ще один українець долатиме дистанцію у 42 км на ручному велосипеді. Ця інформація була оприлюднена на офіційній сторінці «Української команди Марафону Морської піхоти США. 2017».

Полтавець Юрій Дмитренко проходив відбір на десятикілометровий забіг. За словами бійця, він постійно займається бігом і спеціально до відбору не готувався:

«До відбору ніяк особливо не готувався. Постійно бігаю десь місяці 4-5, але не більше 2-3 км, бо наявний протез не дає можливості бігати довше».

Не зважаючи на те, що він потрапив до складу команди, Юрій вважає, що на відборі він показав не кращий свій результат. Він, як і більшість учасників, біг на «повсякденному» протезі, не передбаченому для фізичних навантажень. Під час самого Марафону українці будуть бігти на спеціальних бігових протезах. Про це ідеться на офіційному веб-сайті Міністерства оборони України.

Більшість учасників бігли на «повсякденних» протезах

Розпочати повноцінну підготовку до Марафону ветерани зможуть лише з цими спеціальними протезами. Юрій Дмитренко вже очікує на такий:

«За пару тижнів отримаю біговий спортивний протез по Програмі підтримки протезування в Україні через Україно-Канадський фонд. І вже після цього й почнеться підготовка саме на марафон і на дистанцію 10 км».

Окрім безпосередньої участі в забігові, ветерани зустрінуться зі своїми побратимами з інших країн, відвідають Пентагон та Конгрес, Посольство України в США, ознайомляться з особливостями американських реабілітаційних центрів, зможуть поспілкуються з українською громадою та волонтерами, які допомагають лікувати поранених українців.

Захід покликаний дати учасникам можливість знайти себе, а також показати ветеранам, що надія є завжди. 

«Це не змагання, а саме реабілітація для важкопоранених: можливість взяти участь у Марафоні з великою історією, поспілкуватися з ветеранами з США та інших країн. Для мене це ще одна можливість перевірити свої сили і ще більше уваги приділяти спорту. Дуже добре, що є такі проекти, що приділяють увагу саме реабілітації поранених через спорт», – розповідає Юрій Дмитренко.

Опублікована: 14 липня 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація