Полтавка в команді Зеленського: хочемо збільшити кількість жінок у владі

Автор: Вікторія Баберя, 7 травня, 16:51

Фото: Марина Бардіна (Джерело – сторінка Марини Бардіної в facebook)


Марина Бардіна в команді Володимира Зеленського відповідає за реалізацію політики рівних прав і можливостей жінок і чоловіків.

У квітні в ефірі «Право на владу» на телеканалі «1+1» тоді ще кандидат у Президенти Володимир Зеленський представив членів своєї команди, які відповідають за різні напрямки політики – всього 21 людину.

Серед них була й полтавка Марина Бардіна. Її сфера відповідальності – рівні права і можливості жінок і чоловіків. Як передає «Українська Правда», вона:

  • аспірантка кафедри соціології НаУКМА, співзасновниця ГО «Час рівності», помічниця народного депутата Сергія Лещенка;
  • вивчала місцеве самоврядування та процедуру створення і функціонування громад в Австрії в червні 2015 року, учасниця програми БФ Богдана Гаврилишина «Молодь змінить Україну»;
  • авторка низки наукових статей та робіт про гендерну рівність.

ЗМІСТ поспілкувався з Мариною Бардіною та дізнався, як вона стала частиною команди Володимира Зеленського, які її обов’язки, та які задачі стоять перед молодою командою новообраного Президента.

Про початок діяльності й місце в команді

Напрямок гендерної рівності цікавив Марину Бардіну ще з університетських років. Будучи студенткою, вона вивчала проблеми жінок: захищала наукові роботи, писала та публікувала статті на дану тематику.

На 5-му курсі почала працювати з міжфракційним депутатських об’єднанням «Єврооптимісти», а згодом – із народним депутатом Сергієм Лещенком. Разом із останнім активно займалися питаннями жінок, зокрема, це була і законодавча діяльність, й інформаційно-просвітницькі заходи тощо.

Узимку 2019-го, на одній з експертних зустрічей із Володимиром Зеленським, вона мала розмову з тоді ще кандидатом про квоти. За словами Бардіної, в нього була абсолютно щира реакція підтримки цього питання та готовності співпрацювати з жінками й просувати їх.

«Адже мені важливо, щоб керівник держави не просто підтримував, а й задавав певний напрямок у підтримці жінок, у підтримці інституціоналізації цього питання в законодавчій діяльності тощо», – відмітила Марина Бардіна.

І згодом вона отримала пропозицію від команди Володимира Зеленського долучитися до них і бути експерткою саме в цьому напрямку гендерної рівності:

«Це не посада, поки що. Але нас презентували як команду, яка йде в Адміністрацію Президента разом із Володимиром».

Експертка зазначає, що в країні тривалий час працюють над тим, щоб Україна мала потужніше представництво жінок і в міжнародній спільноті, й у внутрішній політиці, і на місцевому рівні. Та все-таки чіткої та ефективної політики в даному напрямку не відбувається.

Хоча протягом останніх роки уряд зробив багато, але, наголошує Марина Бардіна, цифри показують, що Україна залишається на низьких позиціях у міжнародних звітах, і продовжує не виконувати низку міжнародних зобов’язань.

«Президент має бути рупором і підтримувати цю політику».

Обов’язки

Наразі в АП немає якоїсь окремої посади, яка безпосередньо займалася б координацією гендерних питань. Цей процес потрібно запустити в першу чергу.

На переконання Марини Бардіної, має з’явитися посада та програма на 5 років повноважень щодо організації гендерної політики в країні за президентства Зеленського. Документ має бути написаний за участі гендерного середовища, залучення експертів та експерток:

«Мають бути втілені законодавчі механізми та потужна інформаційно-просвітницька кампанія, щоб показати українському суспільству, що таке гендерна рівність насправді, та які у нас повинні бути результати, аби Україна була по–справжньому новою країною, та щоб ми вийшли в міжнародних рейтингах у ТОП-30 країн, де є гендерна рівність».

Загалом, аби вважатися по-справжньому європейським суспільством, потрібно досягти певних планок і гармонізувати українське законодавство. Тобто, повинен відбутися певний перелік законодавчих ініціатив, що має підтримати парламент.

Першочергові завдання

Станом на сьогодні (згідно показників Всесвітнього економічного форуму та рейтингу країн світу за Індексом глобальної конкурентоспроможності) Україна знаходиться на 65 позиції зі 149 країн, а за кількістю жінок в парламенті – на 121. Марина Бардіна зазначила: якщо вдасться підтримати жінок у парламенті, то країна автоматично піднімемося в рейтингу.

Експертка наголошує, що питання гендерної рівності потрібно вирішувати, а саме:

  • На парламентських виборах і шляхах проходження жінок у владу. Із міжнародного досвіду можна сказати, що це законодавчі квоти, добровільні квоти, тобто політика пріоритезації жінок.
  • В Уряді. Тому що міністри, в основному, – це чоловіки. Є лише шість жінок-міністрів, двох із яких призначили на посади лише нещодавно.
  • На місцевих виборах – збільшувати представництво жінок у місцевих радах.

Запуск усіх процесів, зокрема й тих, за які відповідає Марина Бардіна, розпочнеться після інавгурації 19 травня – під час формування АП і призначення людей на посади.

«І одразу потрібно включатися в роботу. Чекати немає чого», – підсумовала Марина Бардіна.

 

Опублікована: 7 травня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація