JgRcqvJiM1Uv21Am

Центр мат-тех забезпечення освітніх закладів полтавської облради планує укласти договір з ТОВ «НВП «Енглер» на 18 млн грн щодо постачання обладнання для інклюзивних центрів області. Тим часом правоохоронці підозрюють, що це підприємство платить «відкати» чиновникам облради.

Ця історія розпочалась 4 березня 2019 року, саме тоді комунальна установа «Центр матеріально-технічного забезпечення освітніх закладів Полтавської області» (підпорядкована облраді) оголосила тендер на придбання дитячого обладнання для оснащення інклюзивно-ресурсних центрів. Яке це обладнання:

  • набори мотивувальних ігор;
  • навчальні набори;
  • тренажери;
  • комп’ютери;
  • набори для тестування;
  • інше.

Другого травня відбувся аукціон. На ньому конкурувало два підприємства: ТОВ «ВНП «Енглер» (Київ) та ТОВ «Альтаір і К» (Харків). Ну як конкурували, фактично обидва є лише постачальниками, а не виробниками й мали ідентичні товари від одних й тих самих виробників. Перемогу здобуло ТОВ «ВНП «Енглер».

Цікавим моментом є те, що один з виробників наборів (якого обидва підприємства вказали в тендерній документації) є ТОВ «Інтерскул». Засновником й директором цього підприємства є Святослав Серебрянський.

Він з 2010 по 2014 рік очолював директорат програм розвитку освіти при Міністерстві освіти. Не важко здогадатися за що відповідав цей директорат. Потім же Святослав Серебрянський створив підприємство, яке тепер постачає освітні набори для дошкільнят. Дуже зручно.

Повертаємось до НВП «Енглер». Засновником цього підприємства є: Юрій Гречишкін та Михайло Каліткін. Останній, згідно з реєстром мін’юсту, є громадянином Російської Федерації. Проте є підстави вважати, що він змінив громадянство. Принаймні це випливає з його сторінки у facebook.

Скріншот з особистої сторінки Михаїла Каліткіна

Ну ми ж знаємо що російське громадянство поки що не злочин. Злочином є «відкат». Тому правоохоронці вже рік розслідують співпрацю цього підприємства з центром тех-мат забезпечення. На думку слідчих, посадові особи центру та департаменту освіти Полтавської ОДА спільно з представниками НВП «Енглер» придумали не дуже вітіювату схему.

Суть якої наступна: при закупці обчислювальних машин для закладів освіти прописувати технічні вимоги що збігаються з технічними характеристиками торгової марки Einstein (виробник Fourier systems ltd; Ізраїль).  І так вийшло, що саме ТОВ «НВП «Енглер» є ексклюзивним імпортером цієї торгової марки в Україну.

Таким чином це підприємство мало перевагу над конкурентами, але це не все. На думку правоохоронців, продавало воно товари полтавським закладам освіти у 2,5 рази дорожче ринкової.  Прибуток же потім розподілявся.

Журналісти інтернет-видання «Полтавщина» завдяки інформації з ухвали (при умові, що слідчі праві), даних по закупівлям (сумарна вартість придбаних товарів) та калькулятору порахували, що бюджет міг втратити 20 млн грн.

Проте, схоже, що навіть кримінальне провадження не лякає посадовців ОДА та облради. Якщо чиновники не відхиллять пропозицію НВ «Енглер», то останні можуть отримати нове замовлення на 17,72 млн грн.

Також варте уваги те, що паралельно центр мат-тех забезпечення намагається придбати обчислювальне обладнання для шкіл на суму 32 млн грн. Це вже другий оголошений тендер по цим товарам спочатку року. Перший не відбувся, адже «освітяни» відхили усі пропозиції крім ТОВ «НВП «Енглер».

Якщо не відбудеться й другий, то закон дозолить зробити закупівлю напряму: без аукціонів й оприлюднення не потрібних документацій. Просто береш й укладаєш договір з НВП «Енглер». Вже у липні ми дізнаймось чи відбудеться другий тендер.

Loading...