Полтавська ОДА рекомендує міській раді не забудовувати артсклади до проведення пошукових робіт

Автор: Віталій Крицький, 18 червня, 12:03

Фото: Територія артскладів


Сьогодні, 18 червня, в Полтаві відбулася міжвідомча обласна комісія у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій.

В.о. голови Полтавської ОДА Олег Пругло зазначив, що є історичні дані, які свідчать про масові захоронення на території артскладів близько 23 тисяч людей під час Другої світової війни. Але невідомо, де саме знаходяться людські рештки. Обласна адміністрація готова співпрацювати з пошуковими організаціями, Полтавською міською радою та активістами для вирішення долі цієї територію, сказав посадовець.

Голова ГО «Пушкарівський Яр» Олександра Супряженко розповіла, що питання забудови полтавських артскладів вийшло на міжнародний рівень:

«До цієї проблеми долучилися міжнародні організації, які вимагають дослідження цих земель. Наші депутати на черговій сесії міськради знову хочуть виставити ці ділянки на аукціон – цього не має статися. Ми погодили з пошуковою організацією «Союз Народна пам’ять» проведення відповідних робіт. Вони готові їх виконати безоплатно, просять тільки компенсувати житло й харчування».

Олександра Супряженко

Член ГО SavePoltava Віктор Трофименко зазначив, що на місці захоронень можна зробити сквер, а на решті територій – зводити багатоповерхівки. Але це можливо тільки після пошукових робіт, підкреслив Трофименко.

Зауважимо, ІВ «Полтавщина» повідомляло, що посол Ізраїлю попросив Полтавську міську владу не забудовувати територію артскладів.

У підсумку члени комісії рекомендували Полтавській міській раді провести пошукові роботи на території артскладів і поки не виставляти ці ділянки на аукціон.

Нагадаємо, що про поховання широкому загалу стало відомо у травні 2017 році, коли «Полтававодоканал» прокладав траншею для колектору. Тоді на ділянці колишніх артскладів знайшли останки близько десяти людей (черепа, фрагменти великогомілкових кісток, ребра). Так, вдалося встановити, що один з черепів належить 13-річній дівчинці.

25 квітня на сесії міськради депутати не виставили на аукціон спірні земельні ділянки, поки там не проведуть пошукові роботи.

Олександра Супряженко зазначала, що вона разом із однодумцями ініціюватимуть створення Пушкарівського Яру, щоб увічнити пам’ять про всіх, кого розстріляли на тій місцині.

Раніше ЗМІСТ розповідав про історію цього місця під час Другої світової війни.

Опублікована: 18 червня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація