Полтавська «Свобода» претендує на керівні посади в КП «Полтава-сервіс» і управління молоді і спорту

Автор: Віталій Крицький, 12 серпня, 16:07

Фото: Фракція «Свобода» у Полтавській міській раді (фото Олега Журавльова)


Після чергового перезавантаження в Полтавській міській раді «свободівці» хочуть зайняти керівні посади в комунальному підприємстві «Полтава-сервіс» й управлінні молоді і спорту Полтавського міськвиконкому .

Пригадаємо, 26 червня, на сесії Полтавської міської ради остаточно розпалася «АнтиМамаївська» коаліція. Голова фракції «БПП» Андрій Матковський разом із командою вийшли із депутатської більшості.

Заступників міського голови, членів команди Матковського, Андрія Ляміна, Віталія Нікіпелова та Людмилу Бойченко звільнили на сесії 12 липня. На наступному засіданні, 5 серпня, депутати призначили нових заступників із фракцій «Батьківщина», «Рідне місто» та СДП.

Відповідно, ці партії й сформували «кістяк» нової влади. «Свобода» також підтримала чергове політичне перезавантаження. Зі свого боку, фракція «Самопоміч» заявила, що ситуативно підтримуватиме окремі рішення. До «Совісті України», яка майже рік ігнорує сесії, приєдналася і команда Матковського, яка тепер також не відвідує засідання.

На черзі для нової влади – призначення «своїх» людей на керівні посади в полтавських комунальних підприємствах та управліннях виконавчого комітету. Найімовірніше, посади знову роздаватимуться за партійними квотами.

Так, ЗМІСТу відомо, що фракція «Свобода», представники якої не стали заступниками міського голови, готова давати свої голоси, однак претендує натомість отримати керівні посади в КП «Полтава-сервіс» та управлінні у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавського виконкому.

Наразі в коаліції є 7 голосів «Рідного міста», 5 від «Батьківщини», 3 від СДП та 1 голос від Юрія Бойка, який покинув лави «Самопомочі». 6 голосів від «Свободи» необхідні новій владі для прийняття рішень.

Нагадаємо, наразі КП «Полтава-сервіс» очолює Олександр Нос, а Олена Бабенко є начальницею управління молоді і спорту. Обоє посадовців – із орбіти команди Андрія Матковського. Зауважимо, що Олена Бабенко знаходиться у відпустці, тому звільнити її неможливо. Навіть якщо найближчим часом її місце буде вакантним, має відбутися відкритий конкурс, як, наприклад, на посаду очільника управління освіти.

Андрій Матковський, Олександр Глазов, Людмила Бойченко, Олена Бабенко (Джерело - rada-poltava.gov.ua)

Не вирішеним залишається питання по Сергію Луценку – керівнику КП «Декоративні культури», позафракційному депутату. Відомо, що Сергій Луценко тяжіє до команди Матковського. Після виходу Луценка з фракції СДП він залишився депутатом (на відміну від його колеги Дениса Поліщука), а також працював заступником керівника «Декоративних культур». У жовтні 2018 Сергія Луценка підвищили до директора підприємства. Наразі немає підстав стверджувати, що його хочуть на когось замінити.

Сергій Луценко (посередині) (фото Богдана Проскурова)

За «Рідним містом» залишаються підприємства КАТП-1628 (Тарас Бойко), інспекція по контролю за благоустроєм (Антон Тонконог), відділ оперативного реагування міськвиконкому (Сергій Зубань), КП «Міськсвітло» (Роман Кикоть). Також команда Олександра Удовіченка має три заступника міського голови: ЖКГ, економічні та гуманітарні питання (Олексій Чепурко, Тетяна Юрченко та Світлана Нестуля).

Олексій Чепурко і Тетяна Юрченко (фото Олега Журавльова)

У новому розподілі посад не приймає участь «Самопоміч»: фракція має єдиного заступника мера з юридичних питань – Івана Сватенка.

Також наразі не рухається питання з призначенням керівника прес-служби Полтавської міської ради. Попередній претендент Віталій Улибін перервав стажування ще взимку та вирішив працювати в штабі кандидата у президенти Сергія Капліна. Зараз обов’язки голови прес-служби виконує Марина Сєрова.

У підсумку можна зробити кілька висновків. По-перше, розподіл посад на комунальних підприємствах так само здійснюватиметься за партійними квотами. По-друге, «Рідне місто» продовжує «нарощувати м’язи» та ще більше впливати на політичне життя міста. І третє – позафракційний Сергій Луценко вміє маневрувати, адже незалежно від перетрубацій у міській раді, він залишається при посаді.

Окремо підкреслимо, що нова депутатські більшість достатньо хитка, адже має невелику більшість – 23 голоси (22 депутати плюс голос Олександра Шамоти). Тому для прийняття рішень на сесіях фракції мають забезпечити максимальну явку та підтримку колег. До того ж оновлена влада має дослухатися до усіх політичних сил незажаючи на те, що можливі майбутні місцеві вибори можуть підвищити градус напруги у міжфракційних відносинах.

Опублікована: 12 серпня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація