Полтавський суд поновить розгляд справи щодо знесення прибудови «Котляріка»

Автор: Вікторія Баберя, 16 липня, 09:30

Фото: Прибудова до екскінотеатру Котляревського


Від Господарського суду Полтавської області через апеляції та касації до Великої Палати Верховного Суду, а зараз, на початку липня, справу вже «спустили» на новий розгляд до суду першої інстанції. У Полтаві знову вирішуватимуть проблемне питання для міста – «знесення самочинного будівництва біля екскінотеатру імені Котляревського».

Цього разу у справі все ті ж троє позивачів:

  • Полтавська місцева прокуратура;
  • Полтавська міська рада;
  • Державна архітектурно-будівельна інспекція України.

Відповідач все той же – ТОВ «Старнайт».

Але суддя вже новий – Дмитро Сірош. Пригадаємо, суддю Михайла Кульбака, який минулого літа розглядав справу щодо знесення прибудови і закрив провадження, звільнили з посади. Причина – систематичне порушення закону.

Історія «знесення»

Господарський суд Полтавської області. У квітні 2018-го прокуратура подала до суду на ТОВ «Старнайт» щодо знесення самочинного будівництва та приведення земельної ділянки у попередній стан за кошти «Старнайту». Суддя Кульбако провадження як відкрив, так і закрив 19 червня, оскільки він оголосив, що спір підлягає вирішенню не в господарському, а в адміністративному порядку. Своїм рішення суддя зняв заборону ТОВ «Старнайт» щодо вчинення будь-яких дій у даній прибудові до «Котляріка».

Харківський апеляційний господарський суд. У вересні 2018-го прокурор намагався оскаржити рішення суду першої інстанції, та суддя залишив апеляційну скаргу без руху, оскільки прокурор подав її з неточностями.

Східний апеляційний господарський суд. Так як Харківський апеляційний господарський суд ліквідувати, то саме у цей новостворений суд у жовтні 2018-го передали виправлену апеляційну скаргу. За результатами розгляду колегія суддів постановила, що оскаржувана ухвала є законною та обґрунтованою, тому залишили її без змін.

Касаційний господарський суд. У грудні 2018-го касаційну скаргу на рішення судів попередніх інстанцій подав прокурор Харківської області. Провадження відкрили та передали на розгляд Великій Палаті .

Велика Палата Верховного Суду. 5 лютого 2019-го справу прийняли до розгляду, а на засідання 11 червня колегія суддів ухвалила залишити в силі рішення судів першої та апеляційної інстанції (це в частині позовних вимог прокуратури та ДАБІ). А в частині позовних вимог міськради про знесення самочинного будівництва та приведення земельної ділянки у попередній стан – скасувати, а справу у цій частині позовних вимог направити до суду першої інстанції для продовження розгляду.

Маємо зараз

8 липня справа надійшла до Господарського суду Полтавської області, 10 липня вже призначили склад суду – розглядатиме питання знесення прибудови Дмитро Сірош.

Неможливо передбачити, чим справа закінчиться цього разу. Тож слідкуватимемо.

Нагадаємо, узимку Верховний Суд визнав незаконним передачу в оренду приміщення та перебудову екс-кінотеатру імені Котляревського, датовану 2013 роком.

Ухвалене рішення колегія суддів Касаційного адмінсуду мотивувала наступним: міська влада погодила будівельні роботи в приміщенні та передала тоді ще кінотеатр Котляревського в оренду без погодження науково-проектної документації. А також без попереднього погодження Мінкультури на передачу в оренду пам'ятки національного значення.

Це все свідчить про недотримання міською владою встановленої процедури передачі в оренду об'єктів культурної спадщини. Тож це дає міській владі бонуси щодо розірвання та визнання незаконним договір оренди. До речі, на даний час справи щодо розірвання трьох договорів оренди на приміщення екскінотеатру тривають.

Опублікована: 16 липня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація