Суд визнав незаконним перебудову «Котляріка» – «Старнайт» може звернутися до Європейського суду

Автор: Вікторія Баберя, 5 березня, 16:29

Фото: Суд визнав незаконним перебудову «Котляріка» (фото Олега Журавльова)


Верховний Суд визнав незаконним передачу в оренду приміщення та перебудову екс-кінотеатру імені Котляревського, датовану 2013 роком.

Про це повідомила суддя Октябрського райсуду Полтави Лариса Гольник. Відповідну постанову Верховний Суд виніс 22 січня 2019 року.

 

Хронологія позову

27 грудня 2013 року. Міська влада затвердила рішення «Про питання щодо здачі в оренду нежитлових приміщень об’єкту нерухомого майна по вул. Жовтневій, 31 у м. Полтаві». Згідно з ним погодили передачу ТОВ «Старнайт» в оренду приміщення площею 823,9 кв. м з використанням під танцпол та бар строком до 30 грудня 2016 року за погодженням з органом охорони культурної спадщини.

Вересень 2014 року. Нардеп Сергій Каплін звернувся до суду з адміністративним позовом до ТОВ «Старнайт», у якому просив скасувати вищевказане рішення міськради.

11 листопада 2014 року. Мінкультури повідомило, що дозвіл на проведення робіт на пам'ятці національного значення не надавали та проектну документацію не погоджували.

23 березня 2015 року. Октябрський райсуд позов задовольнив частково. Суддя Гольник визнала протиправними дії міськради в частині погодження з проведеними будівельними роботами та передачу в оренду «Котляріка» ТОВ «Старнайт».

11 червня 2015 року. Харківський апеляційний адмінсуд залишив рішення суду першої інстанції без змін.

21 січня 2019 року. Верховний Суд постановив: касаційні скарги ПМР та управління майном комунальної власності міста залишити без задоволення.

Ухвалене рішення колегія суддів Касаційного адмінсуду мотивувала наступним: міська влада погодила будівельні роботи в приміщенні та передала тоді ще кінотеатр Котляревського в оренду без погодження науково-проектної документації. А також без попереднього погодження Мінкультури на передачу в оренду пам'ятки національного значення.

Це все свідчить про недотримання міською владою встановленої процедури передачі в оренду об'єктів культурної спадщини. Тож це дає міській владі бонуси щодо розірвання та визнання незаконним договір оренди.

 

Що каже ТОВ «Старнайт»

За коментарем ЗМІСТ звернувся до Олександра Калуцького, співвласника ТОВ «Старнайт». Він повідомив, що не в курсі, адже всі юридичні моменти вирішують його правозахисники. Калуцький наголошує, що свої права підприємці відстоюватимуть, боротимуться та нікуди виїжджати не планують. А якщо вони це зроблять, то повториться доля Кадетського корпусу.

«У нас все в країні так робиться. Спочатку надають, потім відбирають. Робили ремонт, вкладали кошти, розраховували на довгострокову оренду. А тепер так виходить. Все, що ми зробили – привели будівлю в порядок за свої кошти. Я кажу за вентиляцію, опалення, кондиціонування всієї будівлі, це понад 2 тис. кв. м. Постійно вкладаємо гроші, постійно ремонтуємо. Будівля стара, за нею потрібно доглядати. Це все за наші особисті кошти, місто ні копійки не дає. Ми платимо 300 тис. грн оренди в рік. Ніяких пільг у нас немає».

Олександр Калуцький

Представниця ТОВ «Старнайт», адвокатка Галина Марченко, прокоментувала рішення Верховного Суду наступним чином:

«Я проаналізую дане рішення і, якщо в мене буде задача від клієнта подовжити справу, то будемо юридично реагувати на цю ситуацію. Після аналізу, тижня через два, я думаю, зможу давати коментарі. Якщо ми визнаємо це рішення протиправним, то ми будемо звертатися до Європейського суду з прав людини. Якщо побачимо якісь інші виходи, то будемо застосовувати їх. Адже ТОВ «Старнайт» сплачує оренду, тож буде захищати свої права».

Галина Марченко

Щодо варіанту з’їхати за умови відшкодування, то Калуцький зауважує, що цей варіант «Старнайт» міг би і розглянути, але сумнівається, що на це знайдуться гроші в міському бюджеті.

 

А що міська влада?

Заступник юридичних питань міського голови Іван Сватенко прокоментував, що дане рішення Верховного Суду вже давно отримали та долучили його до справи про розірвання договорів оренди із ТОВ «Старнайт».

Зауважимо, ТОВ «Старнайт» уклало три договори на оренду приміщення колишнього кінотеатру Котляревського за адресою вул. Соборності, 31:

  • договір №115/25 від 26.12.2012 р. на 247,2 кв. м під кафе, танцпол (строк дії до 31.12.2021 р.);
  • договір №1/25 від 01.01.2014 р. на 978,3 кв. м під кафе, танцпол (строк дії до 31.12.2018 р.);
  • договір №31/1 від 09.09.2015 р. на 709,9 кв. м. під продаж непродовольчих товарів, пункт з продажу лотерейних білетів, кафетерій, закусочні, які не здійснюють продаж товарів підакцизної групи, громадську вбиральню, пункт обміну валют (строк дії до 31.12.2018 р.).

«Мова йде не про всю частину, а частково, про деякі площі, адже змінювалися площі та договори. Рішення не є таким, що одразу припиняє дію цього договору. Справа вже в суді. Сподіваємося, що суд ухвалить рішення на нашу користь. Якщо так – то розривається договір оренди», – прояснив Іван Сватенко.

Додамо, навколо екс-кінотеатру імені Котляревсьго тягнуться ще справи в судах. Зокрема, 6 листопада ТОВ «Старнайт» звернулося до адмінсуду з вимогою визнати протиправним та скасувати:

  • рішення Полтавської міської ради від 19 жовтня 2018 року «Про анулювання дії паспорту прив'язки тимчасової споруди по вул. Соборності, 31»;
  • припис Інспекції по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста без номера та дати щодо демонтажу малої архітектурної форми за адресою: м. Полтава, вул. Соборності, 31.

Наразі до справи долучили Мінкультури. Адже рішення у даній справі вплине на права, інтереси та зобов'язання Міністерства, оскільки воно здійснює відповідні повноваження у сфері охорони культурної спадщини.

Прибудова до екс-кінотеатру Котляревського

Опублікована: 5 березня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація