8PsTIOUo0jdPSgay

1 листопада у стінах Краєзнавчого музею відбулася презентація книги «Погляд через об’єктив фотокамер. Полтавщина в роки німецько-радянської війни 1941-1945 рр.».

Книжка – плідна праця, проведена відомим полтавським істориком і краєзнавцем Віктором Ревегуком та доповнена колекцією світлин, знайдених в архівах Німеччини, Російської Федерації та Сполучених Штатів військовим істориком і краєзнавцем Олегом Безверхнім.

Світлини у книзі

Пошук фотографій тривав не один рік розповідає Олег Безверхній:

«Першу виставку ми робили із Віктором Бабенком 2007 року. Остання окупаційна виставка у нас була 2015 року. Тобто приблизно 15 років тривав пошук фотографій. Географія дуже широка: від США до Мюнхена, Баварії, Стокгольму. Потрібно ще розуміти, що головною проблемою було не стільки знайти фото, а стільки їх придбати. Більшість закордонних архівів свої послуги надають на комерційній основі. Якби не спонсори – нам би довелося важко. У деяких німецьких архівах фотографія з правом публікації коштує близько 15 євро».

Під час презентації книги

За словами авторів, багато років окупаційна Полтава була зовсім невідома. І лише дослідження історика Віктора Ревегука допомогли більше дізнатися про цей етап історії нашого регіону.

«Ми поєднали ті фото, які були вже багато разів показані на виставках (зокрема і в книзі Віктора Ревегука Полтавщина у часи німецько-радянської війни – авт.) і нові. Єдине, що Віктор Якович трохи змінив – це текст. Його переробили з академічного на той, який буде цікаво прочитати і не науковцям», – говорить Олег Безверхній.

У книзі зібрано близько 250 світлин.

Світлини у книзі
Під час презентації книги

Фото Богдана Проскурова

Loading...