Правда, брехня чи маніпуляція. Фактчекінг анкети Головка в номінації «Людина року»

Автор: Максим Самойдюк, 19 лютого, 17:02

Фото: Правда, брехня чи маніпуляція. Фактчекінг анкети Головка в номінації «Людина року» (Фото Олега Журавльова)


Про те, що голова Полтавської ОДА Валерій Головко претендує на перемогу в номінації «Регіональний лідер року», стало відомо у середині січня цього року. Ми ж вирішили зробити невеликий фактчекінг тез із його анкети, яку обов’язково заповнюють всі номінанти.

23-тя церемонія вручення премії «Людина року» відбудеться в приміщенні Національної опери України 23 березня. Цього року серед номінантів на звання «Регіональний лідер року», крім Головка, фігурують його колеги з Івано-Франківська та Одеси.

З прес-релізу майбутньої події відомо, що кожен кандидат на перемогу пройшов анкетування, відповівши на низку питань. Більшість питань – про вподобання номінанта (улюблені книги і все таке інше). Нас же зацікавило питання «Найвагоміші події (добутки) у Вашій професійній (громадській) діяльності в 2018 році?». Тому ми перевірили кожну тезу з відповіді очільника нашої області.

Отже, згідно анкети, Валерій Головко пишається 5-ма досягненнями:

Подвиг #1. Головко об’єднує

«Забезпечення успішного впровадження реформи децентралізації. Станом на кінець 2018 року Полтавська область має 46 об’єднаних територіальних громад, 7 з яких входять у двадцятку лідерів з фінансової спроможності серед 665 громад України».

Істина. Гарний початок. Полтавщина – дійсно один із лідерів за кількістю створених об’єднаних територіальних громад. При цьому «конкуренти» з Івано-Франківська та Одеси знаходяться далеко позаду.

Та головне: Валерій Головко сором’язливо вказує, що сім наших ОТГ входять у 20-ку лідерів фінансової заможності серед 665 ОТГ країни. Проте, за даними Кабміну, таких в області вісім.

Хоча це не говорить, що вісім найбагатших ОТГ розташовані у нашій області. Справа у тому, що 665 ОТГ розбиті на 4 групи за чисельністю населення. У кожної групи свій рейтинг. І в трьох* з них згадується вісім ОТГ Полтавщини, які закріпилися в першій двадцятці своєї групи.

*дані актуальні за жовтень 2018 року.

Вердикт: часткова істина/маніпуляція.

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко

 Подвиг #2. Головко бюджетоформуючий

«Полтавщина є однією з основних бюджетоформуючих областей України. За 2018 рік регіон утримує позиції національного лідера за показниками фінансової самодостатності. За 10 місяців 2018 року до бюджетів усіх рівнів уже акумульовано понад 28 млрд грн».

На жаль, казначейська служба не відповіла нам на запит щодо акумуляції коштів бюджетами всіх рівнів. Проте не секрет, що Полтавщина і до приходу Валерія Головка на посаду була однією з основних бюджетоформуючих областей країни. Виходить, що Валерій Головко ставить собі в заслугу той факт, що при ньому не стало гірше.

Вердикт: маніпуляція.

    Подвиг #3. Головко лікує

«Вагомі здобутки в розвитку галузі охорони здоров’я. Утворення госпітальних округів, реалізація проекту з телемедицини та його поширення на інші області України, тісна співпраця зі Світовим банком, завдяки якій придбано сучасне обладнання, пересувні лабораторії та автомобілі».

Полтавщина дійсно одна з восьми областей, яка співпрацює зі Світовим банком у галузі розвитку медицини. У тому числі в плані розвитку телемедицини. Конкуренти Валерія Головка не можуть похизуватись співпрацею з Всесвітнім банком в області медицини.

Вердикт: правда.

 Подвиг #4. Головко літає

«Суттєва відбудова й ремонт дорожнього покриття та інфраструктури (зокрема, мостові переходи). Перші за часів незалежної України успішні міжнародні вильоти з відремонтованого міжнародного аеропорту "Полтава"».

Тут очільник нашої області відверто грає не за правилами, адже його конкурентам важко було здійснити перші вильоти з аеропорту «Полтава» у себе в Одесі чи в Івано-Франківську.

Насправді з Полтавського аеропорту, як і до ремонту, іноді літають лише чартерні рейси. Зауважимо, що за два роки з бюджету витратили на його ремонт 70 млн грн. За цей період скористалось послугами аеропорту 1307 чоловік. Тобто один пасажир на 53,5 тис. грн ремонту. Такий собі здобуток.

Вердикт: маніпуляція.                                                                                 

Подвиг #5. Головко зростає

«У 2018 році область є незмінним лідером за показниками фінансової ефективності, що підтверджує результативну роботу та зростання ключових галузей економіки: промислового та агропромислового комплексів, будівельної активності. Як приклад, у поточному році забезпечено зростання обсягів реалізованої продукції машинобудування на рівні +40 %, тоді як у 2015 році спостерігався спад на рівні - 33%».

За даними управління статистики в Полтавській області, в 2014 році обсяг реалізованої продукції машинобудування становив 8 млрд 115 млн грн, а у 2015 році дійсно впав до відмітки 6 млрд 830 млн грн. Проте спад обсягів реалізованої продукції становив 16,3 %, тобто вдвічі менше, ніж говорить Валерій Головко (33%).

Відповідь на запит

Даних же за 2018 рік в управління статистики немає, і будуть вони лише у липні 2019 року. Таким чином цифру про 40% перевірити не можливо.

Вердикт: часткова брехня.

Подвиги інших номінантів

Голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук похвалив себе за відкриття нового заводу німецької компанії Leoni. Схоже, що більше хизуватись йому нічим. Одеський ж колега Максим Степанов навпаки, поскаржився, що йому обирати багато з чого. Проте потім вказав будівництво траси Одеса-Рені, надання Куяльнику статусу курорту державного значення та рекордну кількістю туристів в регіоні.

Бонус+

Кожного номінанта попросили відповісти на питання «куди ви б відвели на екскурсію Президента США». Голова одеської ОДА відправив би Дональда Трампа в зону АТО, аби той відчув дух української боротьби. Голова Івано-Франківської ОДА хотів би побачити Президента США на полонині. Голова ж нашого регіону відправив би Дональда Трампа у Гадяч українське МЗС вже вибачилось перед американським послом за цю заяву.

А тепер серйозно.

Організатори конкурсу повідомили нам, що ці анкети є більш для публікації в ЗМІ і не впливають на думку журі. За їхніми словами, процедура відбору наступна: трійку номінантів визначає пул експертів. Після відбору номінантів подають на розгляд журі (в його складі близько 40 осіб) детальне резюме. Також журі додатково вивчають біографії кожного номінанта. Голосування відбудеться вже перед номінацією.

Якщо Валерій Головко отримає премію, то він стане в один ряд з Віктором Ющенком, Леонідом Кравчуком, Леонідом Кучмою, Петром Порошенком, Олександром Вілкулом, Михайло Добкіним, Геннадієм Кернесом та іншими відомими українськими політиками, які отримували премію «Людина року» в різних номінаціях роками раніше.

Фото Олега Журавльова

Опублікована: 19 лютого 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація