Проблеми та перспективи вулиці Соборності: полтавці досліджуватимуть потенціал центральної частини міста

Автор: Наталія Норіцина, 6 жовтня, 10:53

Фото: Полтавці досліджуватимуть вулицю Соборності (Джерело - alextraveler)


Незабаром в Полтаві відбуватиметься воркшоп «Дослідження пішохідної частини вул. Соборності». Протягом двох днів містяни вивчатимуть діяльність бізнесу, архітектуру, активності на центральній вулиці та малюватимуть карти.

Дані про місто, їхній збір та обробка повинні бути основою для прийняття усіх рішень стосовно облаштування міських просторів чи об’єктів. Практика проведення міських досліджень поки що не є широко поширеною в Україні загалом і в Полтаві зокрема. Саме тому і виникла ідея провести такий воркшоп, говорять організатори воркшопу – урбан-платформа City Lab.  Мета заходу – навчити полтавців застосувати різні методи дослідження міського простору. Жителі міста повинні знати і розуміти, як збирати дані про місто і як їх інтерпретувати. Будь-яка теорія краще засвоюється на практиці, тому полтавці засвоюватимуть різні підходи до збору даних безпосередньо під час проведення дослідження.

Об'єктом дослідження ініціатори воркшопу обрали вул. Соборності як найбільш оживлену міську вулицю. Вона є одним із основних прогулянкових маршрутів серед полтавців та частиною обов’язкового маршруту для гостей міста. Вулиця розташована в центрі міста і, більше того, в  історичній його частині, має відповідний історичний фон, вздовж неї розміщена велика кількість визначних місць і пам’яток. Ця територія є чи не найпопулярнішим місцем в Полтаві для культурного відпочинку і фланерства.

Дослідження відбуватиметься 21 жовтня з 10:00 до 18:00 та 22 жовтня з 10:00 до 16:30. Упродовж цих двох днів учасники воркшопу дослідять  пішохідну частину вул. Соборності – від підземного переходу «Злато місто» до перетину з вул. Гоголя, – яка виконує функцію єдиного масштабного громадського простору. Вулиця має достатньо проблем і перспектив для розвитку, переконані експерти з City Lab.  За допомогою дослідження вони разом з полтавцями спробують знайти відповіді на питання:  які процеси відбуваються на цій вулиці, хто її відвідує і з якою метою та якою її бачать самі полтавці.

Робота вестиметься у чотирьох паралельних підгрупах, учасники яких досліджуватимуть території з різних точок зору: спостереження за активностями, аналіз бізнесу, архітектурно-просторовий аналіз та соціологічний аналіз методом картографування (мапування). Кожен учасник заходу може обрати 2 найпріоритетніших напрямки / підгрупи, у яких він хоче працювати. Участь у заході є безкоштовною. Проте присутність під час всього воркшопу є обов’язковою.

Напередодні заходу, 20 жовтня о 18 годині у приміщенні обласної бібліотеки представниця аналітичного центру CEDOS Марія Грищенко проведе для охочих взяти участь у воркшопі ввідну лекцію на тему «Важливість даних у прийнятті рішень, що стосуються міст».

Опублікована: 6 жовтня 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація