photo_2021-04-06_10-07-09

6 квітня підприємці з різних ринків Полтави вийшли на протест і перекрили трасу Київ-Харків-Довжанський у Копилах. Вони проти закриття ринків у Полтаві на карантин.

10:59. Рух трасою відновили.

Про це повідомляє кореспондентка ЗМІСТу з місця подій.

Як розповів заступник голови народної кооперації «Полтавщина» Олександр Лещенко, протест не має на меті заблокувати рух трасою, тому протест триватиме не довго. Він каже, що мітингувальники перепрошують у водіїв за незручності.

«Ми висунули вимоги, ОДА не виконала їх і ми вирішили виконати рішення вчорашніх зборів. Команда Синєгубова (голови Полтавської облдержадміністрації, – прим. авт) показала зневажливе ставлення і ми надішлемо Президенту лист про висловлення недовіри. У нас немає плакатів. Політичних гасел, це люди, які намагалися знайти діалог з ОДА».

Напередодні перекриття траси, протест відбувся біля «Центрального ринку». Як розповіла ЗМІСТу продавчиня Лілія, для неї неможливість працювати може бути болючим ударом. Вона продає сезонне взуття і через те, що не встигне продати весняний товар, не зможе придбати літнє взуття:

«Або їм потрібна територія ця, щоб підприємці не могли вже працювати. Нас ніхто не почує. Дуже важко. Ми просиділи взимку на карантині. Люди не хочуть на ринок йти, бо не зрозуміло чи він працює. Скільки років ми у влади навіть копійки не просимо, просто не заважайте нам».

Підприємці продуктових та непродовольчих ринків вимагають дозволити їм працювати на вихідних. Також підприємці кажуть, що не отримають допомоги бізнесу від Уряду, адже за розподілом Уряду громада не перебуває у «червоній» зоні карантину.

1 квітня представники мітингувальників мали розмову із керівництвом Полтавської ОДА. Їм повідомили, що скасувати обмеження на роботу ринків наразі неможливо.

Карантинні обмеження посили через погіршення епідемічної ситуації на території Полтавської територіальної громади.

З 3 до 17 квітня до діючих обмежень додали такі заборони:

 • приймати відвідувачів у кафе, ресторанах та барах, крім роботи навинос та доставку;
 • приймати відвідувачів у ТРЦ та розважальних закладах;
 • проводити масові заходи, крім автоконцертів тощо;
 • приймати відвідувачів у закладах, окрім тих, де торгують товарами, у яких не менше 60% площі використовують для торгівлі харчовими продукти, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами гігієни та побутовою хімією, засобами зв’язку, газетами та журналами, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин;
 • забороняється робота ресторанів у готелях з 11:00 до 6:00 наступної доби, крім харчування в готельному номері за замовленням;
 • забороняється діяльність непродовольчих ринків;
 • забороняється відвідування закладів освіти, крім:
  • студентів 6 курсу та інтернів, що здобувають освіту за медичними напрямами і задіяні у подоланні наслідків поширення коронавірусної хвороби;
  • вихованців дитсадків;
  • 1-4 класи шкіл;
  • спецшкіл та навчально-реабілітаційних центрів;
 • приймати відвідувачів у спортивних залах, фітнес-центрах, басейнах, крім спортсменів національних збірних команд та їхніх тренерів.

За словами голови Полтавської ОДА Олега Синєгубова, у «червоній» зоні наразі фактично перебуває Полтавська, Горішньоплавнівська, Миргородська, Лубенська та Гадяцька громади. Полтава перебуває на другому місці в області за показниками захворюваності на коронавірус.

Loading...