СБУ розслідує діяльність сім’ї, що продавала медичні вироби з ознаками підробки

Автор: Ксенія Омельченко, 10 вересня, 17:01

Фото: СБУ розслідує діяльність сім’ї, що продавала медичні вироби з ознаками підробки (фото - pctech-support.com)


Замість нових парових стерилізаторів до лікувально-профілактичних закладів України, серед яких і полтавські, могли продавати відреставровані, які вже відпрацювали своє.

Працівникам полтавського управління СБУ вдалося встановити, що продаж здійснювався під виглядом нового медичного обладнання виробництва ВАТ «Тюменський завод медичного обладнання та інструментів» (Російська Федерація, м. Тюмень).

Йдеться про Володимира і Світлану Сушко, які виступають засновниками пов’язаних між собою фірм – ПП «ВКФ МЕДСНАБ», ПП «ВКФ ВЕТМЕДФАРМСЕРВІС» та ТОВ «Полтавський завод медичного обладнання та інструментів».

Згідно з інформацією, яку надав правоохоронцям ТД «Тюмень Медіко Україна», парові стерилізатори, які продавали згадані фірми, не виготовлялися підприємством ВАТ «Тюменський завод медичного обладнання та інструментів».

Натомість працівники СБУ дізналися, що Володимир Сушко організував технологічний процес виготовлення парових стерилізаторів під брендом ТОВ «Полтавський завод медичного обладнання та інструментів». Однак на момент постачання їх до медзакладів України, за інформацією правоохоронців, ці вироби не мали сертифікату відповідності «Технічному регламенту щодо медичних виробів», який затвердив Кабмін у жовтні 2013 р.

А без цього сертифікату, вироби не можна вважати медичними і їх не можна використовувати в закладах охорони здоров'я України.

Крім своєї співмешканки (ймовірно, дружини), до реалізації стерилізаторів чоловік, за інформацією СБУ, залучив і двох ФОПів із ознаками фіктивності, серед яких племінник Світлани Сушко.

Загалом, протягом 2015-2018 р.р. вказані компанії та ФОПи змогли продати 5 парових стерилізаторів виробництва ВАТ «Тюменський завод медичного обладнання та інструментів» у 5 лікувально-профілактичних заклади України. Загальна вартість проданих виробів – близько 500 тис. грн. Зокрема, продали:

  • паровий стерилізатор СП ГК-100-3 до КУ «Кіцманська центральна районна лікарня»;
  • паровий стерилізатор СП ГК-100-3 до КНП «Миргородська ЦРЛ» Миргородської районної ради;
  • паровий стерилізатор СП ГК-100-3 до Єланецької центральної районної лікарні Миколаївської області;
  • паровий стерилізатор СП ГК-100-3 до Ужгородського міського пологового будинку;
  • паровий стерилізатор ВК-75-01 до ДУ «Територіальне медичне об`єднання МВС України по Полтавській області».

Зараз цю інформацію перевіряє СБУ. За даним фактом у лютому 2019-го року розпочали кримінальне провадження за ознаками правопорушення за ч. 1 ст. 227 КК України (випуск або реалізація недоброякісної продукції).

Опублікована: 10 вересня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація