Виконання операції на відкритому серці
Виконання операції на відкритому серці

Фото – Полтавська ОДА

16 червня у полтавському кардіоцентрі вперше виконали операцію на відкритому серці. Найближчим часом планують виконати ще дві подібні операції.

Про це повідомив заслужений лікар України, завідувач відділення кардіохірургії Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова Андрій Горячев 17 червня. Разом із бригадою київських медиків він прибув до Полтави, щоб виконати операцію на відкритому серці. Її виконали 70-річному пацієнтові з Кременчука. Хворий мав ураження судин, які живлять серце, і мав ризик інфаркту.

У полтавському кардіоцентрі надавати цю послугу тільки починають, тому лікарі закладу брали участь в операції, асистуючи фахівцям київської бригади. У такий спосіб полтавські лікарі навчаються і готуються в майбутньому проводити подібні операції самостійно. Планують, що вони зможуть робити це за кілька років.

Андрій Горячев розповів, що для наступних операцій у кардіоцентрі Полтави обрали двох пацієнтів. Перший хворий має ішемічну хворобу, яка спричиняє ураження судин. Він потребує аортокоронарного шунтування. Другий має інфекційний ендокардит і потребує заміни 2 клапанів серця, а також ліквідації інфекційного вогнища. Наразі за медичними показниками пацієнти поки не готові до проведення операцій.

Виконання операцій на відкритому серці є дороговартісною операцією. У приватній клініці вона може коштувати 250-300 тис. грн.

За словами директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктора Лисака, обласна влада планує зробити подібні операції разом із реабілітацією безкоштовно для пацієнтів, залучивши кошти з обласного бюджету. Пізніше для фінансування надання такої допомоги залучать кошти Національної служби здоров’я.

Директор кардіоцентру Костянтин Вакуленко говорить, що ведуть облік хворих, які потребують операцій на відкритому серці. Однак цю допомогу отримує тільки один із п’яти пацієнтів.

Наразі в Україні подібні операції виконують медики у Києві, Львові, Ковелі, Харкові, Дніпрі, Вінниці.

Loading...