Студентка з Полтави отримає освітню стипендію і місяць навчатиметься у найстарішому університеті Литви

Автор: Анастасія Добряк, 31 грудня, 14:29

Фото: Анна Гуржа (Обкладинка Марини Вісич)


Анна Суржа вивчатиме литовську мову, історію та культуру в найстарішому університеті Литовської республіки з 6 січня до 1 лютого.

У межах східного партнерства, отримати стипендію від Литви могли тільки 6 студентів, чи наукових працівників. В Україні можливість навчатися у Вільнюсі на зимових курсах отримали тільки 2 студенток: Анна Суржа з Полтави та дівчина зі Львова.

Полтавка Анна Суржа навчається на 3 курсі у Полтавському юридичному інституті НЮУ ім. Ярослава Мудрого. На початку листопада вона вперше подала заявку на участь у конкурсному відборі. За умовами програми, Литовська республіка сплачує Анні стипендію для особистих витрат і навчання у Вільнюському університеті.

За словами полтавки, основною вимогою для участі у програмі було знання англійської на достатньому рівні і незнання литовської. Взяти участь у конкурсі дівчина взяла тому, що працює у Полтаві на литовську ІТ-компанію і переконані, що ці курси допоможуть їй у роботі:

«Курси проводитимуть англійською мовою. Ці курси для мене можливість покращити знання в цілому та професійний розвиток. Наприкінці 4 тижня курсів складатиму екзамен для оцінки знань, які отримаю. Щодо стипендії, то це не захмарна сума, якої вистачить на переліт до Литви та сплату за гуртожиток».

Для участі у відборі Анна надавала мотиваційний лист, резюме, відомості про академічні досягнення, заповнила аплікаційну форму тощо. Дівчина каже, що Литва близька Україні ментально, тому навчання на цих курсах буде для неї ще й досвідом міжкультурного обміну:

«Мені цікаво, бо наша литовсько-українська компанія намагається втілювати в Україні проєкти, що допомагають модернізувати різні сфери життя. Литва нам близька, але наші культури різні. Цікаво, як навчають у литовських університетах, чи є різниця тощо. До того, це гарна можливість вивчити мову».

Отримані знання та досвід студентка планує втілювати у Полтаві. Анна радить полтавській молоді брати участь у різноманітних відборах та програмах аби удосконалювати знання та навички. Найголовніше – це не боятися ні програти, ні поїхати за кордон, адже це гарна можливість змінювати життя, погляди та місто у якому живете.

Нагадаємо, що раніше ЗМІСТ розповідав про полтавця, який виграв грант на стажування і поїхав на Мальту.

Опублікована: 31 грудня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація