img_3600

Голова Полтавської громади Олександр Мамай вважає, що столітні будинки в історичному центрі Полтави не мають такої культурної цінності як Біла альтанка, пам’ятник Петру І чи Монумент Слави.

Про це він повідомив 25 листопада у коментарі журналістам:

«Історія – Це Біла альтанка, історія – це пам’ятник слави. Історія, підкреслюю історія, – це пам’ятник Петру І, історія це пам’ятник Келіну. Це історія,  а ті всі будинки свій вік віджили, тому я ставлюся позитивно».

Напередодні власник будівлі на вулиці Гоголя, 7 заявив, що хоче її знести й побудувати багатоквартирку на її місці. Очільник Полтавської громади бачить у цьому тільки позитив й чекає, поки ТОВ «Єдінство» звернеться з листом до виконавчого комітету й процедуру зміни цільового призначення землі розпочнуть. Після цього хочуть, щоб забудовник назагал показав ескізи.

ЗМІСТ писав, що ТОВ «Фінансово-промислова компанія “Єдінство”» вирішило знести будівлю в історичному центрі Полтави (навпроти обласної філармонії) й збудувати нову. Депутати подякували за чесність й рекомендували змінити цільове призначення землі, щоб на вул. Гоголя, 7 з’явився житловий будинок.

Про це відомо з засідання з питань містобудування, архітектури, розвитку міського господарства, транспорту, розвитку підприємницької діяльності, розвитку міста, інвестицій, туризму Полтавської міської ради. Зібрання відбулося 22 листопада.

Головний архітектор Полтави Микола Шевельов розповів, що «Єдінство» звернулося з питанням щодо зміни цільового призначення ділянки. Зараз земля на вул. Гоголя, 7 призначена для громадської забудови. Згідно з документами та даних реєстру речових прав, там зареєстроване право власності на адміністративну будівлю площею 1 тис. 54 кв м. Заявники хочуть знести існуючу споруду й побудувати нову.

Директор фірми Едуард Гостік повідомив, що там знаходяться хащі. ЗМІСТ побував за цією адресою й насправді там двоповерхова будівля, у ній працює нотаріальна контора. Раніше тут існував Полтавський факультет Київського національного університету культури і мистецтв й збереглася Алея зірок навчального закладу. Ззовні будинок має доглянутий вигляд, а хащів чи занедбаного фасаду довкола нього немає. Попри це, депутати на засіданні комісії підтримали ідею знесення споруди й будівництва нової.

Loading...