IMG_3586

ТОВ «Фінансово-промислова компанія “Єдінство”» вирішило знести будівлю в історичному центрі Полтави (навпроти обласної філармонії) й збудувати нову. Депутати подякували за чесність й рекомендували змінити цільове призначення землі, щоб на вул. Гоголя, 7 з’явився житловий будинок.

Про це відомо з засідання з питань містобудування, архітектури, розвитку міського господарства, транспорту, розвитку підприємницької діяльності, розвитку міста, інвестицій, туризму Полтавської міської ради. Зібрання відбулося 22 листопада.

Головний архітектор Полтави Микола Шевельов розповів, що «Єдінство» звернулося з питанням щодо зміни цільового призначення ділянки. Зараз земля на вул. Гоголя, 7 призначена для громадської забудови. Згідно з документами та даних реєстру речових прав, там зареєстроване право власності на адміністративну будівлю площею 1 тис. 54 кв м. Заявники хочуть знести існуючу споруду й побудувати нову.

Директор фірми Едуард Гостік повідомив, що там знаходяться хащі. ЗМІСТ побував за цією адресою й насправді там двоповерхова будівля, у ній працює нотаріальна контора. Раніше тут існував Полтавський факультет Київського національного університету культури і мистецтв й збереглася Алея зірок навчального закладу. Ззовні будинок має доглянутий вигляд, а хащів чи занедбаного фасаду довкола нього немає.

«Дана будівля уже стара, затратна по опаленню, власник вирішив змінити цільове призначення», – пояснив представник власника.

Депутати поцікавилися чи дозволяють стан колектора та інші комунікації зводити там багатоквартирний житловий будинок, але не мали претензій до знесення будівлі в історичному центрі. «Єдінство» пояснило, що виконало обстеження і мають заключення, що там будувати можна. Висотність споруди відповідатиме вимогам (до 23 м) й матиме до 4 поверхів.

«Звісно, історична частина міста дуже складне питання, з одного боку. З іншого, вони спокійно зроблять як і більшість: просто підпалять і міська рада буде тоді… Ми розуміємо, чому з’являються питання депутатів, бо з ними про це попередньо не говорили, тому вони проти будівництва. За чесність я хочу подякувати (фірмі, – прим. авт), якби увесь бізнес так працював», – каже депутат Юрій Бражник.

Секретар міської ради Андрій Карпов також не проти знесення будівлі:

«Коли є такі питання складні. Власник ділянки, майна звернувся. Підстави є. Місто має розвиватися, треба будувати. Ну що ви зберігаєте ці гадюшники і хащі?».

Депутат Євген Дикань мав запитання про подвійні стандарти депутатського корпусу до забудови у центрі Полтави. Мовляв, чому коли звертаються великі підприємства-забудовники, то є купа підстав для відмови, а в цьому випадку питань не мають. Він порадив колегам обговорити цю проблему з фракціями, щоб міська рада мала єдину позицію щодо всіх подібних запитів:

«Якби прийшов умовний траснбуд, ми б знайшли 39 причин відмовити. Людині дякуємо за правду, що він хоче збудувати, але я скажу, що я  прихильник того, що треба будувати, але коли це стосується великих компаній, не завжди так. Чому одна з причин розібратися? Це в межах закону йти, але хотілося б, щоб не вийшло так, що пишемо одне, а будують інше, а потім щось горить».

Інший депутат Едуард Волков підтримав чесність «Єдінства» у прагненнях збудувати новий житловий будинок, але також не хоче, щоб «там щось згоріло».

Обговорення підсумувала голова комісії та депутатка Юлія Городчаніна. Вона сказала, що на минулому засіданні комісії цю ініціативу не підтримали через проблеми з документами, а тепер їх немає. Тому й підстав не рекомендувати на розгляд депутатів це питання теж немає:

«Ми всі розуміємо, що складне питання щодо історичного центру. За попереднім досвідом, є проблеми про дотримання умов будівництва, але на даному етапі одних порушень у заявника немає. Права просити у нас про зміну цільового призначення він має на підставі права власності і в нас кілька буде голосувань по цій ділянці, коли буде ДПТ і дозвіл на будівництво».

Комісія рекомендувала міській раді розглянути це питання й не проти знесення будинку на вул. Гоголя, 7.

Loading...