(Фото – poltava.to)

1 травня «Полтавагаз» планує припинити газопостачання комунальному підприємству «Полтаватеплоенерго». Це станеться через те, що «Нафтогаз» змінює формат роботи з теплопостачальниками і 500 млн грн боргів полтавського підприємства.

Про це стало відомо 28 квітня у публічній заяві «Полтаватеплоенерго» про можливу зупинку роботи. Того ж дня перший заступник генерального директора Ігор Процай і технічний керівник Володимир Пасічко розповіли яким вони бачать вихід з ситуації.

За словами Ігоря Процая, «Полтаватеплоенерго» бачить 3 варіанти розвитку подій:

  • оптимістичний – Уряд має дозволити «Нафтогазу» продовжити співпрацю з підприємствами-теплопостачальниками  за спеціальними обов’язками виробників тепла для потреб населення щонайменше на рік:

«Ми знизу будемо ще сильніше вимагати здійснення перехідного періоду, бо потрібен перехід на ринкові рейки. Треба зрозуміти з якою ціною послугу надаватимуть населенню і чи будуть мати навантаження бюджети. Є певна бюджетна дисципліна, бо треба закласти гроші для перехідного періоду. Це робота підготовча важка, але її необхідно зробити. Потім, з роз’ясненням населенню, ми входимо у цей період. Треба порахувати субсидії, переглянути зарплати, підняти економіку», – каже Ігор Процай.

  • менш оптимістичний – Уряд відтерміновує перехід на ринкові відносини для теплопостачальників на 2 місяці. Ігор Процай каже, що цей варіант фактично нічого не вирішує, адже відключення просто відкладають;
  • песимістичний – з 1 травня «Полтаватеплоенерго» припиняє роботу, бо не має газу. Це не тільки зупинка постачання гарячої води, а й призупинення підготовки до наступного опалювального сезону. Володимир Пасічко каже, що зупинити підприємство – болючий варіант, що позбавляє роботи працівників, не дозволяє реконструювати котельню й зупиняє роботу «Полтаватеплоенерго».

Який з цих варіантів стане реальним, має вирішити Уряд. Для цього направили термінове звернення після наради керівництва області та Полтавської громади.

«Полтаватеплоенерго» знало, що на них чекає перехід. Про це говорить Ігор Процай. За його словами, ця ситуація не була раптовою і для цього виконували роботу, але через «безвідповідальність посадовців на якомусь з рівнів» це не мало результутату:

«Підприємство розповідало профільному міністерству про меморандум, де обіцяли відшкодувати різницю між фактичною вартістю послуги і нинішньою. Під цим документом стоїть підпис міністра. Чи є підстави у підприємства не довіряти міністру? Я їх не бачу. Є заяви публічні, але тут нас ставлять перед фактом, що меморандум недійсний, а ми маємо перейти на ринкові умови».

Ігор Процай (Фото – «Полтаватеплоенерго»)

Що сталося. 26 квітня комунальне підприємство «Полтаватеплоенерго» отримало попередження від газотранспортної компанії про припинення із ранку 1 травня цього року газопостачання до об’єктів підприємства.

У підприємстві пишуть, що «Нафтогаз України» повідомив, що із травня змінюється підхід до роботи, бо «Нафтогаз» отримує право організовувати взаємини із підприємствами-теплопостачальниками країни.

«Полтаватеплоенерго» має борги за постачання газу перед «Нафтогазом». На сьогодні заборгованість становить майже 500 млн грн. Це не дає можливості обирати іншого постачальника блакитного палива, а «Полтавагаз» не постачатиме газ підприємству з 1 травня.

Loading...