photo_2021-06-16_11-54-21

Поблизу Полтавської облдержадміністрації розпочинається мітинг фермерів та аграрії.

Також на площі встановили сцену для виступу лідерки партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко та намети з айдентикою політсили. Про це повідомляє кореспондентка ЗМІСТу 16 червня.

Один з учасників мітингу Василь Бурлака говорить, що він проти відкритя ринку землі:

«У нас немає захисту. Коли ухвалюється закон, що дозволяє продавати іноземцям, то хто може гарантувати нам незалежність і упевненість у тому, що ми можемо працювати спокійно. Є багато фермерів. що в роздумах, є приватні землевласники. Хай купує держава і нам дасть в оренду. нехай держава захистить землю. Ми проти цього і ми за продовження мораторію, щоб держава розрахувалася з боргами, щоб закон переписали і узгодили з нами».

Раніше народні депутати України ухвалили закон «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин».

Юристка Ірина Прудка розповідала, що він є логічним продовженням процесів, розпочатих з підписанням Президентом указу про передачу сільськогосподарських земель громадам. Основною проблемою, яку вирішили законом, є значна централізація функцій у сфері управління земельними ресурсами.

Повернення місцевій владі повноважень для розпорядження землями за межами населених пунктів є одним з найголовнішим завдань децентралізації.

Loading...