«У день ми перевозимо сто тисяч пасажирів» – у полтавському тролейбусному депо провели екскурсію (ФОТО)

У п’ятницю, 31 травня, в рамках фестивалю «Майстерня міста» для полтавців провели екскурсію по території комунального підприємства «Полтаваелектроавтотранс».
Заступник начальника КП Петро Карпенко розповів, що наразі на підприємстві працює 545 людей:
«Депо побудували й здали в експлуатацію у вересні 1962 року. Відтоді кожного дня тролейбуси виходять на маршрути нашого міста. На сьогодні наше КП обслуговує 10 тролейбусних і 12 автобусних маршрутів. Найбільше автобусів отримали в 2007-2009 роках у рамках програми “Місто без околиць”, але потім частину з них забрали в АТО. Зараз на підприємстві працює 545 осіб, а раніше, у часи “розвиненого соціалізму”, – 1200. Ми були монополістами по перевезенням».


За словами Карпенка, незважаючи на конкуренцію з приватними перевізниками, у день підприємство перевозить 100 тисяч пасажирів. Із них – 30 тисяч платних, а 70 – пільговики:
«Наші інтереси з пасажирами не завжди збігаються: так, для вас 2 гривні це добре, але для нас краще 3, а може б і 4. Проте виходимо з того, що ми — підприємство комунальної власності, працюємо на соціальних маршрутах, і міська влада нам допомагає. Щоб ми не “загнулися”».



Транспорт на маршрути виходить о 5:10, а останній тролейбус заїжджає в депо о 23:10. Підприємство працює цілодобово: перша зміна виходить із 5 до 6:30, їздять до 14-15:00, а друга зміна працює до 21:00 та 23:10.
«Водіїв мало Чому так? Важка робота. Вставати треба рано, десь о третій ранку. Є ранкові та нічні розвозки. У працівників графік наступний: чотири дні перша зміна, чотири дні друга, а потім два дня вихідних. Але стільки вихідних у них рідко буває, бо просимо вийти попрацювати. Адже дефіцит кадрів. На маршрути випускаємо до п’ятдесяти тролейбусів. У суботу та неділю менше», – розповів Петро Карпенко.





Середня заробітна плата на підприємстві – 9 тисяч 300 гривень, але це без вирахувань податків. Так, водії заробляють 10 тисяч 700, а кондуктори 7 тисяч 800 гривень (без вирахування податків).
Наразі підприємство очікує, коли міська влада закупить нові тролейбуси за кредитні кошти Європейського банку реконструкції та розвитку, адже деяким тролейбусам вже більше 20 років.
Фото Богдана Проскурова