У громаді на Полтавщині створять осередок збереження гончарства
У громаді на Полтавщині створять осередок збереження гончарства

(Фото – lihtaryk.com.ua)

В Опішнянській громаді створять комунальне підприємство «Опішнянська артіль». В межах цього підприємства планують відроджувати ремесло та навчати цього людей.

Про це розповів голова Опішнянської громади Микола Різник на нараді «Перспективи розвитку туризму» у Полтавській ОДА 2 квітня.

За словами Миколи Різника наразі зіткнулися з такою проблемою, що людей які займаються промислом, зокрема гончарством, залишилося мало:

«У них немає ні умов праці, ні продажу. Ми вирішили створити комунальне підприємство “Опішнянська артіль”, яке об’єднає в собі кілька напрямків».

Підприємство включатиме кілька напрямків:

  • навчання. Опішнянські майстри навчатимуть знанням виробничих технологій та художнім технікам учнів та випускників школи «Колегіум мистецтв в Опішному», Миргородського художньо-промислового коледжу імені Миколи Гоголя та місцевих жителів. Навчання проводитимуть в Центрі розвитку ремесел на базі КП «Опішнянська артіль»; 
  • виробництво. Планують створити робочі місця для гончарів, малювальниць. Використовуватимуть місцеву глину. Асортимент поповнюватимуть осучасненими традиційними виробами; 
  • промоція. Сюди входить використання айдентики громади на виробах, проведення інформаційної кампанії, реклама продукції, розробка туристичного маршруту та співпраця із садибами зеленого туризму;
  • продаж. Планують створити унікальний торгово-виставковий простір на базі автостанції, брати участь у масових заходах та фестивалях, створити власну торгівельну мережу та співпрацювати з іншими.

Результатами такого підприємства буде прибуток в Опішнянську тергромаду, збереження народних промислів та розвиток туризму.

На ремонт приміщення, де буде майбутнє підприємство планують витратити 3 млн грн, а на технологічне обладнання та меблі 2 млн грн.

Нагадаємо, У Полтавській обласній державній адміністрації 2 квітня відбулася нарада «Перспективи розвитку туризму». Спікери говорили про розвиток туризму на Полтавщині, про залучення інвестицій та сприяння завершенню капремонту «Всеукраїнського центру вишивки та килимарства». Більше можете дізнатися тут

Loading...