YKfxdxbR6qJTjRwu

2 лютого в Полтаві презентували виставку «Музей Володимира Короленка у тривимірному просторі». На експозиції були представлені зображення 3D-проектів садиби у різні пори року. Макети садиби музею Володимира Короленка були створені в рамках проекту «Полтава 3-D», основна мета якого полягає у відтворення полтавських будівель у тривимірному просторі. Керівник проекту, художник-майстер художньої кераміки Олег Лебединський розповідає, що […]

2 лютого в Полтаві презентували виставку «Музей Володимира Короленка у тривимірному просторі». На експозиції були представлені зображення 3D-проектів садиби у різні пори року.

Макети садиби музею Володимира Короленка були створені в рамках проекту «Полтава 3-D», основна мета якого полягає у відтворення полтавських будівель у тривимірному просторі.

Керівник проекту, художник-майстер художньої кераміки Олег Лебединський розповідає, що він береться за створення віртуальних макетів далеко не всіх будівель. Для нього важливо, з якими подіями та історичними постатями було пов’язане це місце. Робота ж над проектом музею для нього була в задоволення.

«Володимир Короленко – унікальна людина. Є люди хороші для сім’ї, є люди хороші для міста, є люди хороші для країни. Ця людина хороша для всього світу. Такого ставлення, як виявляв він до людей, мабуть, не виявляв ніхто».

Щоправда, на виставці в музеї були представлені не самі макети садиби, а їхнє зображення. На роздруківках можна побачити саму будівлю та прилеглі території у найдрібніших деталях. На окремих стендах представлено змодельований вигляд садиби в різні пори року: взимку, весною, влітку та восени, – а також у різний час доби.

Зображення макетів музею

Усе це стало можливим завдяки сучасним комп’ютерним технологіям. Однак без тривалої і наполегливої роботи фахівців також не обійшлося, розповідає Олег Лебединський. Виявляється, найважче відтворювати зелені насадження на віртуальних моделях. Кожну рослину майстри промальовують вручну, а на створення одного дерева йде стільки ж часу, як на 5 будинків.

Макет музею влітку

До речі, на виставці можна побачити поетапне створення 3D-проекту, починаючи з чорно-білих креслень і закінчуючи промальовуванням найдрібніших деталей. А також зображення садиби в різних техніках, наприклад, акварельній.

Етапи створення макетів

Зображення музею в акварельній техніці

Loading...