Мітинг перевізників (Фото – фейсбук-сторінка Віталія Малецького)

У Кременчуці не хочуть виконувати карантинні обмеження, що стосуються часових обмежень у транспорті. Це зрозуміло з постів голови громади Віталій Малецького у соцмережах та заяв на засіданнях, рішень міської комісії з надзвичайних ситуацій, звернень до обласної влади та акцій протесту перевізників.

«Складається враження, що хтось з обласних чиновників збожеволів і вирішив паралізувати роботу промислових підприємств Кременчука. […] Я особисто сплачу виписані штрафи. І громадський транспорт Кременчука продовжить роботу», – написали на сторінці Малецького 27 квітня.

29 квітня відбулася апаратна нарада у голови Полтавської облдержадмінстрації.

Під час обговорення Віталій Малецький розповів, що Кременчук є промисловим містом, яке працює цілодобово. Через це для нього потрібно зробити вийняток і дозволити працювати транспорту без часових обмежень:

«Ви знаєте про мирний захід водіїв, які зібралися перед РДА. Надіслали Вам листа де просять переглянути рішення про часові інтервали у транспорті. Я подав листа з проханням, бо у нас специфіка є. Зрозумійте, у нас міст через Дніпро по якому якщо не громадським транспортом, то інакше не дістанешся до іншої частини міста. У нас промзони, підприємства безперервно працюють, поліклініки. Протяжність міста від промзони до промзони. У нас 2 дні працювала полтавська поліція. У перший день склали протоколів на 187 тисяч гривень, вчора трохи менше. Нам треба це вирішити».

Фактично, головний меседж керівника Кременчуцької громади – не припиняти рух транспорту, адже це «паралізує» місто. Керівництво Полтавської області має іншу думку.

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов каже, що напередодні встановленян часових обмежень, радилися з керівниками держави і враховували «специфіку» міст:

«Давайте не використовувати терміни щодо паралізації міста. Повірте, ми ретельно проаналізували діяльність всіх підприємств і нічого складного немає в тому, щоб підлаштувати роботу, щоб людей вивезти і довезти до роботи».

Перший заступник голови ПОДА Дмитро Лунін каже, що у Кременчуці ситуація із захворюваністю на коронавірус погіршилася, тому говорити про послаблення карантину для цієї громади зарано:

«Мені дивно чути від вас, людини яка прагне до боротьби з коронавірусом. Ми чуємо у ЗМІ, що тут є хтось хворий на голову. Я маю сказати, що я дослідив по Кременчуку ситуацію. 20 квітня захворіли 24 людини, а летальний випадок – 1. Через тиждень, 27 квітня, 91 хворий і 5 смертей. Я можу сказати, що у вас є збільшення. Я б на вашому місці, як керівник міста, який має забезпечувати безпеку своїх громадян, зосередив увагу на обробці транспорту. Щодо перепусток і спецмаршрутів. Ви не зверталися до нас, щоб отримати спецмаршрути по тим підприємствам про які ви говорили, чи лікарням куди треба підвозити людей».

Минулої доби у 666 жителів області виявили коронавірусну інфекцію. Одужали 267 хворих, а від спричинених коронавірусом ускладнень померли 8 пацієнтів. Продовжують лікування 10 тисяч 189 пацієнтів. За період карантину 59 тисяч 466 хворих одужали, а через ускладнення перебігу захворювання померла 1 тисяча 529 пацієнтів.

Loading...