5980hipc0afmsdzl

Стелу встановлять у сквері імені Панаса Мирного на перетині вулиць Європейська – Панаса Мирного – Кагамлика.

Новий пам’ятник знак виготовили брати Олександр та Віталій Сорокові. Раніше, 19 жовтня вони вже встановили у сквері камінь з табличкою: «Вічна пам'ять жертвам голодомору – геноциду українського народу». 

Балансоутримувачем майбутньої пам’ятної стели мають визнати КП «Декоративні культури». Про це йдеться в проєкті рішення міськвиконкому.

Згідно з документом, мають дозволити депутату Полтавської міської ради Юліану Матвійчуку встановити пам’ятну стелу. За його словами обидва знаки, які розташовані на перетині вулиць, є тимчасовими:

«Після рішення виконкому встановимо стелу. Маємо пройти художню раду та топонімічну комісію. Після змін до генплану почнемо процес оголошення всеукраїнського конкурсу для створення меморіального комплексу».

Стела

На перетині вулиць, де встановлені пам’ятні знаки, мають створити меморіальний комплекс пам’яті жертв Голодомору-геноциду ХХ століття. Але на цьому місці в 70-тих роках планувалося створити дорожню розв’язку. Через новобудови новий автошлях не будуватимуть, хоча в генплані міста розв’язка запланована. Тому є 2 варіанти, щоби створити меморіальний комплекс:

  • чекати на зміни у генплані;
  • щоби GIZ під час розробки проєкту автомагістралі «Лазурна» додала трикутник вул. Європейської, Кагамлика та Панаса Мирного.

«GIZ ще працює над проєктом автомагістралі. Скоріше будуть зміни у генплані, ніж через проєкт GIZ. Він дуже довго тягнеться. Кажуть, зміни у генплані будуть в липні», – розповів Юліан Матвійчук.

Раніше депутат міськради розповідав, що є 2 пропозиції щодо призових для проєктантів меморіального комплексу. Перше місце – 100 тис. грн, друге місце – 60 тис. грн, третє місце – 40 тис. грн. Та секретар Полтавської міськради Олександр Шамота пропонував інший варіант: замість грошей переможець отримує право на проєктування та роботу.

Нагадаємо, що на початку комісія розглядала 7 місць розташування Меморіального комплексу. Зокрема, Павленківський парк, Інститут зв’язку, біля парку Афганців, біля ТЦ «Конкорд», біля Петровського парку. Потім кількість місць звузили до 2 – площа Героїв України (колишня площа Леніна) та сквер між вулицями Європейської, Кагамлика та Панаса Мирного, який у результаті обрали.

Фото Юліана Матвійчука

Loading...