У Полтаві презентували центр молодіжних ініціатив, який розмістять в експриміщенні художньої школи

Автор: Аліса Куценко, 24 червня, 09:56

Фото: Ілля Яровий та Олена Стрілець


Замість того, щоб повернути учнів до художньої школи в приміщення по вул.Конституції, 2а, управління у справах сім’ї, дітей та молоді анонсувало появу ноовї комунальної установи, де молодь навчатимуть креативу, бізнесу та ІТ.

Про своє бачення нової комунальної розповіли головний спеціаліст КО «Інститут розвитку міста» Ілля Яровий та Олена Стрілець, начальниця відділу реалізації молодіжної політики управління у справах сім'ї молоді та спорту в п’ятницю, 21 червня.

У Полтаві презентували центр молодіжних ініціатив, який розмістять в експриміщенні художньої школи

За словами Іллі Ярового, центр ініціатив є одним із проектів у рамках концепції інтегрованого розвитку міста «Полтава 2030», а саме – розвитку креативних індустрій. На його думку, це може мати економічний розвиток, що також передбачено одним із пунктів програми:

«ІРМ постійно веде постійний моніторинг грантових конкурсі чи то донорів, які б могли забезпечити фінансування не з міського бюджету молодіжного центру».

Олена Стрілець зазначила, що ідея створення такого молодіжного центру з'явилася на одному з форумів, що був проведений в липні 2018 року, і є ініціативою студентської молоді:

«Вони мають намір і бажання створити майданчик для реалізації своїх молодіжних ініціатив і молодіжної політики в місті».

Олена Стрілець зазначила, що презентацію комунальної установи «Молодіжний центр ініціатив м.Полтави» готували спільно зі студентською радою міста і самоврядуванням навчальних закладів. Так, вони бачать це місце креативним простором для розвитку молодих людей, в якому панує свобода думки, де не можна бути пасивним. Там передбачені щоденні заходи, щомісячні заходи і залучення «різноманітної молоді»:

«Він створюється для соціалізації та реалізації молоді, інтелектуального, творчого, морального та духовного розвитку молоді, творчого потенціалу, патріотичного виховання молоді, пропаганди та розвитку здорового способу життя, працевлаштування та профорієнтація молоді міста, її зайнятості у вільний час, розвитку волонтерства, а також забезпечення громадянської освіти молоді».

Обрані управліннями напрямки: креативні індустрії, наука, культура, підприємництво, різноманітні навчальні програми і розвиток гумористичного руху нашого міста, а також створення бізнес-направлення та стартапів молоді в Полтаві.

У Полтаві презентували центр молодіжних ініціатив, який розмістять в експриміщенні художньої школи

Стрілець зазначила, що вони бачать там «різноманітні кімнати», в яких проходитимуть лекторії, тренінги, розміщуватимуться ІТ-лабораторія, студію відео- та аудіозапису, турнірна кімната, заняття з іноземних мов, кімната для гумористичного розвитку міста. Окремо, вона сподівається, в цьому молодіжному центрі свою кімнату матиме студентська рада Полтави.

Також посадовці зазначили, що однією з особливостей центру буде краудфандинг, за допомогою якого реалізовуватимуть молодіжні та студентські стартапи. Коштами допомагатимуть полтавці, які потім зможуть отримати «мінімальні привілеї».

Начальниця відділу реалізації молодіжної політики відмітила, що згодом центр матиме сайт і телеграм-канал.

Після ознайомлення з планами управління та «ІРМ» виникає два питання: по-перше, чим тоді буде займатися комунальна установа «Обласний молодіжний центр» Полтавської обласної ради». Так, перелік напрямків роботи від новоствореної структури відрізняється тільки відсутністю бізнес-напрямку та краудфадингом.

 Колишня художня школа (Джерело - poltava.to)

Друге питання стосується розміщення «Молодіжного центру ініціатив м.Полтави». Як уже писав ЗМІСТ, комунальна установа базуватиметься в колишньому приміщенні художньої школи по вул.Конституції,2а. Відповідний проект рішення вже готовий, з ним можна ознайомитися на сайті міськради.

Перед цим, 24 квітня, члени бюджетної комісії міськради рекомендували передати будівлю колишньої худшколи на баланс управління молоді та спорту Полтавського міськвиконкому.

Уже 25 квітня, на двадцять другій сесії Полтавської міськради, депутати прийняли зміни до бюджету на 2019 рік і виділили 500 тисяч гривень на розроблення проектно-кошторисної документації встановлення електричної системи опалення в приміщенні екс«художки», а також 200 тисяч гривень на поточний ремонт будівлі.

Тоді заступниця міського голови з гуманітарних питань Людмила Бойченко запевняла, що до початку опалювального сезону міська влада має вирішити питання з проведенням опалення до споруди.

У середині жовтня 2018 року міська влада відмовилася передавати споруду на баланс області. Тоді на бюджетній комісії узгодили її ремонт за рахунок міста. Депутат від «Солідарності» Андрій Матковський зазначав, що громадські організації зверталися з проханням організувати в будівлі музей полеглих військовослужбовців в російсько-українській війні або школу танців.

Або, як варіант – повернути художню школу (яка наразі знаходиться на вулиці Алмазна 2а).

Зауважимо, що невідповідність опалювального котла ексхудшколи законодавчим нормам стала підставою для виселення в 2015 році з будівлі учнів-художників.

Опублікована: 24 червня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація