У Полтаві провели вечір пам’яті Віктора Батуріна – творця більшості музеїв міста

Автор: Олександра Литвин, 4 жовтня, 09:25

Фото: У Полтаві провели вечір пам’яті Віктора Батуріна


Зараз наше місто розвивається досить хаотично: багато всього будують на потребу сьогодення, не знаючи, як це виглядатиме через років 20. Вулиці рясніють МАФами, а історичні будівлі обростають непотрібними прибудовами та банерами. Віктор Батурін був людиною, яка піклувалася про належний вигляд Полтави – саме так вважають організатори заходу.

Віктор Батурін – це людина, яка художньо оформила більшість музеїв нашого міста та взяла участь у розробці герба Полтави та України, саме тому його постать така особлива для нашого міста.

Зустріч провів автор-упорядник книги «Виктор Батурин: художник и его музеи» Сергій Пічугін, який навчався з митцем в одному класі. На заході він ділився спогадами про митця:

«Він виконав художнє оформлення музею-садиби І. Котляревського, музею Панаса Мирного, музею-заповідника в Гоголевому, долучився до створення всіх музеїв, окрім Полтавської битви. Також Віктор Батурін співавтор пам’ятника загиблим українським козакам. Без нього ми би не бачили Полтаву такою, якою вона є зараз,» – розповідає Сергій Пічугін.

Сергій Пічугін

Віктор Батурін створив багато монументів, меморіальних дошок, присвячених славетним землякам, а також він долучився до створення театрального музею в Києві.

На кінець життя митець став головним художником Полтави, але пропрацювавши на цій посаді 2 роки, раптово пішов із життя.

Вечір-спомин відвідали учні 10-ї школи та 1-го ліцею, що навчаються за історичною та художньою спеціалізацією.

Вечір пам’яті Віктора Батуріна

Фото Олега Журавльова

Опублікована: 4 жовтня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація