zztbfax1h4xoyrbx

В області планують впровадити проєкт під назвою «#Віртуальні_мандрівки_Полтавщиною», який має стати новим інноваційним культурним продуктом для Полтавщини.

Про сутність цієї ініціативи розповіли на офіційній сторінці в соцмережі Центру охорони та досліджень пам'яток археології.

Зокрема відзначили, що основна ідея проєкту – це створення інтерактивної мапи Полтавської області з «оцифрованими» пам’ятками археології та історії (а далі, в потенціалі, – всіма об’єктами культурної спадщини), які можна ретельно «роздивитися» як з наукової, так і з туристичної точки зору.

Цього року запланували додати на карти понад 200 основних пам’яток і об’єктів історико-археологічної спадщини. Кожен з них матиме авторську історично-публіцистичну довідку і наукове досьє в електронному кабінеті (світлини пам’ятки, знахідок, наукові статті, книги по темі, пам’яткоохоронну документацію).

Можливість віртуальних подорожей на мапі означає, що учасники «перелітатимуть» з однієї точки на другу, підіймаючись і дивлячись на мапу з об’єктами з висоти пташиного.

Уже розробили 5 авторських турмаршрутів пам’ятками історико-археологічної спадщини, які будуть містити загалом 30 найбільш цікавих місць Полтавщини вже з повним комплектом візуальних матеріалів для віртуальних і реальних туристів.

Якісні панорамно-сферичні фото з висоти пташиного польоту і 3D-візуалізації, за якими можна роздивитися пам’ятку розробляє PoltavaOpen.

Наявність цікавих історичних фактів про ці місця дають змогу описати це все в пізнавальній довідці розширеної версії, доповнити інформацію світлинами про найбільш визначні знахідки, додати відео-матеріали, анімовані відео-кепшени.

Розробники також повідомляють, що кожен з цих маршрутів – унікальний з точки зору «незаїждженості» в напрямку культурного туризму, адже інформації про ці місця у відкритому доступі не надто багато.

Крім того, на цій мапі можна буде дивитися на групи об’єктів за вибіркою (за періодами, типами, з градацією за пам’яткоохоронними класифікаторами). А також – формувати власні маршрути і зберігати їх в особистому кабінеті.

«Надіємося, що можливості й функціонал нашої мапи для віртуальних туристів перетворять їх в реальних мандрівників. Адже історико-культурний туризм – це тренд наступних років», – відзначають організатори.

Також говорять, що подібні об'єкти здебільшого розміщені за межами великих сіл та містечок, часом — у мальовничих місцинах Полтавщини, ці стародавні місця (фортеці, кургани, майдани, місця битв тощо) ще досі зберігають свою автентичність, і можуть стати об’єктами уваги туристичної спільноти та «зеленого туризму» чи маршрутів вихідного дня.

За словами авторів проєкту, на території багатьох городищ Полтавської області є ще збережені залишки їх міської фортифікації у вигляді решток стін, ровів, башт. Археологи знайшли в цих місцях різноманітні речі багатьох історичних епох, що стали основою для подальшого визначення ними дослідження нашої культури, її хронології, традицій, вірувань, виробничої діяльності, військової справи, побуту тогочасного українського населення. Вся ця інформація й буде представлена як авторська історична довідка щодо кожного об'єкту як додаткове меню до кожного об'єкту на віртуальній мапі.

У майбутньому планують додати на мапу пам’ятки всієї культурної спадщини – архітектурні, природні, історичні та доповнити існуючі та нові маршрути на одному потужному ресурсі, що зараз розробляють.

Проєкт впроваджується за фінансової підтримки Український культурний фонд та Zagoriy Foundation.

Loading...