IMG_20221217_124134_918

Письменник та викладач провів творчий вечір 16 грудня разом з прихильниками поезії.

Захід став останнім запланованованою культурною подією у цьому році, який організовують представники поетичного фестивалю Meridian Poltava. Зустріч з Олександром Лук’яненком відбулася в креативному просторі «Містохаб».

Модератором зустрічі став Богдан Стороха, інтелектуал та колега автора. Разом з гостями говорили про велике: поезію, культуру та кохання. Згадували і про роботу в університеті, класичну музику та драматургію. Між розмовами автор зачитував свої вірші з різних збірок.

Сам поет родом з Горішніх Плавнів, тривалий період жив у Києві та навіть в Америці. Проте на вечорі пан Олександр зізнався, що зараз почуває себе саме полтавцем та повністю ідентифікує себе з цим містом. 

«Полтава накладає великий відбиток на ментальність. Щоб не говорили, але це місто, яке знаходиться на межі швидкого руху та такого пастрального споглядання світу. Саме тому, вірші які я пишу про Полтаву – є повністю про споглядання та життя».

Богдан Стороха згадав і про захоплення поета драматургією. Сам Олександр Лук’яненко вважає, що вона стала невід’ємною частиною його життя. На питання, ким він себе більше почуває: автором чи драматургом, Олександр Лук’яненко відповів:

«Більше українець чи більше полтавець? Я думаю, тут речі абсолютно невід’ємні. Так само для мене невід’ємними є поезія з театром. Ввійшли вони в моє життя також майже одночасно, тому вибрати щось одне я не смію».

Олександр Лук’яненко розповів про свою творчість під час війни. Він говорить, що на самому початку був  майже впевнений, що написати більше нічого не зможе й не буде. Але згодом зрозумів, що ділитися буденністю в поезії – обов’язок людини.

«На сотий день приходить прийняття. Тоді реальність стає буденністю. Саме в цей період я відчув, що маю ділитися в рядках своїм життям в цей період. В будь-якому випадку, я маю робити, хоч щось. Я маю працювати, аби фронт не стояв на місці, аби він рухався, хоч в якийсь бік, але він не має стояти на місці». 

Під кінець зустрічі присутні мали змогу поспілкуватися з автором: поставити запитання та подякувати за творчість. Також всім присутнім роздали листівки з віршем Олександра Лук’яненка «Вірую», на яких автор лишив усім бажаючим свій автограф.

Нагадаємо, що представники літературного поетичного фестивалю Meridian Poltava провели цього року в місті зустрічі з українськими поетами Юрієм Андруховичем, Мариною Боровською, Юрієм Бондарем та Юрієм Іздриком.

Loading...