3

16 червня у приміщенні бібліотеки-філіалу №2 Полтавської міської централізованої бібліотечної системи презентували муніципальну школу для татів «Татоhub».

Під час презентації муніципальної школи була присутня перша леді Олена Зеленська, Надзвичайний і Повноважний Посол Швеції в Україні Тобіас Тиберг та голова представництва Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні,  UNFPA Хайме Надаль.

«Хочу привітати татів та їхніх діток. Ви будете користуватися простором і демонструєте, що у нас є свідомі татусі. Наш рух до рівних можливостей бути батьками розвивається», – каже Олена Зеленська.

«Татоhub» створили в ммежах проєкту «Трамплін рівності», що реалізується UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні за фінансової підтримки Швеції.

«Коли я був дитиною, зараз йдеться про 80-90-ті роки минулого сторіччя, у нас існувало таке поняття, як оксамитовий тато. Оксамитовий тато – це був тато, який проводив час з своєю дитиною. І на той час, нажаль, це слово мало негативне значення. Як змінилось зараз все. Коли я спілкуюся зі своїми друзями і якщо серед нас знаходиться хоча б один чоловік, який не скористався у своєму житті відпусткою по догляду за дитиною, він має пояснити чому так сталося», – розповів Надзвичайний і Повноважний Посол Швеції в Україні Тобіас Тиберг.

Голова представництва Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні,  UNFPA Хайме Надаль розповів, що немає нічого ціннішого, ніж час, який батьки дають дітям:

«Ми чули сумну статистику, що 80% людей шкодують про те, що не вдалося провести у дитинстві час із батьками. А ми хочемо, щоб 100% батьків скористалися цими можливостями рівності. І щоб запам’ятали цей час, як чудову можливість, яку використали спільно із дружиною».

«Татоhub» у Полтаві – це 8 «Татоhub», який відкрили в Україні. Хайме Надаль сказав, що до кінця року планують відкрити ще 2.

«”Татоhub” – це абсолютно не нове у світі, але нове для нас», – сказала Координаторка проєкту «Татоhub Полтава» Юлія Трунова.

Вона розповіла, що Фонд народонаселення ООН спільно з посольством Швеції фінансують проєкт «Трамплін до рівності». У рамках цього проєкту «Татоhub» підписали Меморандум про співпрацю з Полтавською міською радою. 

Юлія Трунова каже, що у «Татоhub» працюватимуть психологи, у яких можна отримати індивідуальну консультацію. Також батьки зможуть взяти участь у групових заходах та долучатися до проєктів.

Нагадаємо, також Олена Зеленська 16 червня відвідає презентацію аудіогіду шведською мовою в Музеї Полтавської битви.

Loading...