Відомий телеведучий виступив на (не)конференції для вчителів у Полтаві

oV6GW6vidHYT8LIj

Костянтин Грубич розповів про своє бачення взаємин у трикутнику «вчителі – батьки – діти» на mini-EdCampPoltava, що відбувся в четвер, 16 січня.

Більш як 200 вчителів з 15 областей України зібралися на Регіональній (не)конференцій mini-EdCampPoltava, розповіла одна з координаторок заходу, філологиня полтавської гімназії №17 Олена Промська. Однією з «родзинок» (не)конференції став вистав виступ ведучого Костянтина Грубича, який, як з’ясувалося, вже 10 років працює старшим викладачем в Інституті кіно і телебачення.

Костянтин Грубич

Він переконаний – вчителям варто зустрічатися:

«Ці зустрічі – це черпання ідей в один одного, бо інколи тобі здається, що все це відомо та просто, а для сусіда це буде якесь відкриття. І цей взаємовплив енергіями, досвідом, навіть посмішкою, що ти в цьому світі не один, і не один варишся у цій школі, до якої важко інколи йти (можливо). І що поруч є такі диваки, які рухають прогрес… Вони необхідні, ці заходи, бо не буде їх – не буде розвитку».

Його завданням на (не)конференції було розповісти про педагогіку партнерства в тріумвіраті та донести вчителям, що кожну дитину (навіть якщо їй 7-8 років) потрібно розглядати як індивідуум. І ставитися до неї відповідно.

«Це прописні істини, але в нас немає цієї культури. У нас, якщо взяти педагогіку з давніх-давен, то все побудовано на авторитарних засадах. А якщо ти цього не зміниш, ти будеш на узбіччі глобальних світових тенденцій. А зараз такі діти пішли, що вони нас навчать. І треба бути морально готовим до цього, мізки перебудувати».

Грубич згадував, як його вражала відсутність ерудиції та начитаності в студентів (хоча сам відмічав, що не вважає себе дуже розумним), але відмічав їх креативність та вміння продукувати різні ідеї.

Усього на mini-EdCampPoltava відбулося дві експертні панелі та одна вчительська панель, де виступили 21 спікер/ка. Також вчителі могли відвідати майстер-класи, поспілкуватися з першим освітнім омбудсменом Сергієм Горбачовим, начальником управління освіти Юрієм Матвієнком і начальником управління Державної служби якості освіти в Полтавській області Юрієм Кращенком.

Вчителі могли вільно переміщуватися з аудиторії до аудиторії, намагаючись втрапити на якомога більше майстерок, лекцій та воркшопів. Так, вони могли ближче познайомитися з медіаграмотністю, робототехнікою, британським проєктот e-Bug, коучингом, спеціальною соцмережою для вчителів тощо.

На воркшопі
Олена Никифоренко (зліва) проводить медіатренінг з медіаграмотності

За словами співкоординаторки Олени Промської, привезти такий захід до закладу вдруге було для неї дуже важливим:

«Було відчуття, що не весь потенціал використав, було бажання щось людям розповісти, запросити когось цікавого. Тим паче, що знаходячись на національні (не)конференції у Харкові, знайомишся з дуже цікавими людьми, бачиш безліч можливостей, і думаєш: а чому б собі в Полтаву не привести цих прекрасних людей, які можуть познайомити з чимось новим, знайти однодумців?»

Перед тим, як довірити організацію регіонального заходу, команда EdCampUkraine провели телефонне інтерв’ю з командою, під час якого випробовували мотивацію провести захід навіть без грошової «подушки», на що команда відповіла згодою. 

Додамо, що (не)конференція EdCamp відбулася в Полтаві вчетверте, і вдруге – у гімназії №17.

Раніше ЗМІСТ розповідав про вчителів з Полтави, які потрапили до ТОП-50 GlobalTeacherPrizeUkraine.