Відтепер будівля колишньої вечірньої школи буде під цілодобовим наглядом

Автор: Каріна Тютюнник, 14 серпня, 18:55

Фото: Поліціянтам і представникам громадських формувань доручили охорону приміщення колишньої вечірньої школи (Джерело - poltava.to)


14 серпня на території колишньої вечірньої школи у Полтаві відбулося виїзне засідання робочої групи з вивчення питання збереження цієї будівлі, – повідомляє прес-служба міськради.

Рішення щодо проведення виїзної наради ухвалили 28 липня під час комісії з питань місцевого самоврядування, законності, правопорядку, інформаційної політики, регламенту, депутатської етики та антикорупційної політики.

Як зазначає інтернет-видання «Коло», створення робочої групи відбулося за ініціативи небайдужих містян, які підписали петицію про збереження приміщення.

На даний момент школа перебуває в напівзруйнованому стані, дерев’яні перекриття і фасад постраждали від численних пожеж, а сама столітня будівля стала місцем перепочинку для безхатченків.

Будівля колишньої вечірньої школи (Джерело - poltava.depo.ua)

Силами народних формувань були створені загони для патрулювання цієї та прилеглих територій. Але через нестачу ресурсів, вночі будівля залишається без нагляду, чим і користуються безхатьки.

За словами заступника голови Київської райради Сергія Дудка, будівлю після ліквідації неодноразово брали в оренду, намагалися відремонтувати перший поверх, та все зруйнував грибок. Через це вирішили відмовитись від продовження договору оренди.

«Дивлячись на приміщення, стає зрозуміло, що будівля вже своє відстояла, архітектурної цінності немає. Її навіть збудували без фундаменту», – говорить Сергій Дудко.

Наразі готують проект рішення про передачі будівлі на баланс КП «ЖЕО №2», оскільки в міськради немає грошей на її утримання.

«Щодо землі, то ми нічого з нею не можемо робити, поки не передамо будівлю ЖЕО. Лише після цього майно буде прийнято у комунальну власність як нежитлове приміщення і тоді його можна буде виставити на аукціон і продати», – розповідає заступниця начальника управління освіти Ірина Надіна.

Проте якщо будинок куплять, то, за словами Володимира Рака, начальника інспекції з благоустрою, новий власник зобов’язаний зберегти його фасад, як нагадування про багатолітню історію приміщення.

Натомість Володимир Печериця, депутат міськради, пропонує знести будинок:

«Точка зору така – знести, бо воно вже не підлягає відновленню. В іншому випадку ми буде просто вкладати величезні кошти, а на цьому місці б квартири атовцям збудували».

У результаті учасники виїзного засідання вирішили доручити охорону будівлі громадським формуванням та поліціянтам, які відтепер  чергуватимуть і у вихідні дні.

 За даними інтернет-видання «Коло», також планують закрити всі отвори приміщення, щоб обмежити доступ сторонніх людей.

Опублікована: 14 серпня 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація