Комісія з перейменування у Полтаві обрала та проголосувала за нові варіанти для вулиці, яка пролягає в історичному центрі міста.

Сучасна назва вулиці існує в місті з 1944 року. Таку назву обрали на честь Василя Балакіна – радянського полковника, який був заступником командуючого артилерією Степового фронту.

В рамках дерусифікації міста та процесу перейменування вулиць жителі Полтавської громади вносили свої варіанти для нової назви цієї вулиці. Станом на 3 лютого комісія з перейменування затвердила 3 варіанти, 2 з яких згадують історію району та вулиці:

  • вул. Фабрикантська;

Цей варіант стосується повернення історичної назви, яка існувала у місті до 1944 року.

  • вул. Німецьких Фабрикантів;

Цей варіант нової назви походить від терміну «німецький фабрикант» та згадує про період, коли на вулиці на поч. ХІХ ст. тут було розташоване виробництво сукна. 

  • вул. Семена Свиридовича Антонця. 

Вшанувати пам’ять відомого аграрія з Полтавщини запропонували учасники громадської спілки «Полтавське товариство сільського господарства». В інформаційній довідці вони стверджують, що саме він був інноватором сільського господарства. 

Вчений успішно реалізував унікальну систему органічного землеробства, в основі якої лежить природне відтворення родючості ґрунту і виробництво екологічно чистої аграрної продукції. Ця постать дуже відома в колі людей, діяльність яких пов'язаних з аграрним виробництвом. 

Для площі Зигіна у Полтаві також планують змінити назву. Комісія з перейменування затвердила два варіанти, серед яких жителі громади згодом зможуть проголосувати за обраний варіант.

Loading...