Виявляють туберкульоз та новоутворення. До 9 громад Полтавщини приїде пересувний флюорограф

Джерело – unrada.gov.ua
На Полтавщині запланували виїзди до громад для обстеження груп людей, які мають підвищені ризики захворіти на туберкульоз.
Про це повідомив директор Полтавського обласного протитуберкульозного диспансеру Володимир Печериця під час засідання обласної ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу, ВІЛ та наркозалежності 15 грудня.
Виїзди до громад для проведення обстежень здійснюватимуть за заявками від місцевих центрів первинної медико-санітарної допомоги. На наступні місяці запланована діагностика на пересувному флюорографі у таких громадах:
- у грудні:
- Великобагачанська громада;
- Шишацька громада;
- у січні-лютому:
- Лубенська громада;
- у лютому:
- Машівська громада;
- Карлівська громада;
- у березні:
- Миргородська громада;
- Кобеляцька громада;
- у квітні:
- Хорольська громада;
- Чорнухинська громада.
У листопаді виїзди для обстеження груп ризику здійснили в селах колишнього Гадяцького району, де обстежили 1 тисячу 305 людей. Виявили 4 людини із туберкульозом, 4 онкопатології, пневмонію, плеврит. 266 обстежених мали зміни у роботі серцево-судинної системи, у 68 людей виявили сколіоз. Також зафіксували фіброзні зміни в легенях у 126 людей. 23 пацієнти потребували додаткового обстеження.
Національна служба здоров’я України не фінансує роботу пересувних флюорографів, тому для організації обстежень потрібна допомога місцевої влади громад.
Директор обласного протитуберкульозвного диспансеру Володимир Печериця говорить, що 30-35% хворих на туберкульоз залишаються поза діагностикою. Яка ситуація з поширенням інфекції на Полтавщині, читайте тут.
Додамо, що на Полтавщині майже половина амбулаторій не надає допомогу хворим на туберкульоз.