На Полтавщині готуються до кампанії з вакцинації.
На Полтавщині готуються до кампанії з вакцинації.

Джерело – vin.gov.ua

Наразі в області вивчають інформацію про холодильне обладнання для вакцин, формують медичні бригади, а також складають перелік груп людей для першочергового щеплення.

Про це 26 січня ЗМІСТу розповів заступник директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації Юрій Курилко. Наказом Міністерства охорони здоров’я від 21 січня Курилка затвердили регіональним координатором кампанії з вакцинації від COVID-19 на Полтавщині.

За його словами, обсяги вакцинації населення залежатимуть від числа доз вакцини, що надійдуть до області, а також від кількості бригад, які проводитимуть щеплення:

«На перших етапах у нас було понад 40 бригад. Міністерство попросило, щоб ми поки залишили 10, щоб їх потім навчити. Інші бригади будуть також вчити, ці люди мають пройти певні тренінги».

Юрій Курилко говорить, що до складу бригад входять сімейні лікарі та медичні сестри. Це потрібно для того, щоб деякий час після щеплення спостерігати за пацієнтом.

«Людина після вакцинації має побути на пункті щеплення ще хвилин 15-20. За нею мають поспостерігати про всяк випадок. Може бути якась реакція, і якщо вона з’явиться, потрібно буде надати лікарську допомогу: проти шоку чи алергії. Для цього має бути якесь медичне забезпечення».

Курилко каже, що насамперед щеплення від коронавірусу робитимуть «людям першого контакту», тобто працівникам медичних, соціальних, силових установ.

Вакцинацію населення від COVID-19 розпочнуть у лютому. Про це 25 січня повідомив Володимир Зеленський.

Нагадаємо, що вакцинація буде добровільною для всіх груп населення та професійних груп ризику. 

Loading...