За систематичне порушення закону полтавського суддю збираються звільнити

До судді Господарського суду Полтавської області Михайла Кульбака застосують дисциплінарне стягнення у виді подання про звільнення судді з посади.
Відповідне рішення ухвалили учора, 30 січня, на засіданні Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя. Надалі подання мають направити Президенту України, який і має видати відповідний указ.
Причина цього: суддя Михайло Кульбако систематично порушує вимоги закону щодо своєчасного виготовлення вмотивованого судового рішення у справах та надання її копій для внесення до Єдиного державного реєстру судових рішень.
До такого висновку дійшли члени Третьої Дисциплінарної палати ВРП розглянувши дисциплінарну справу, відкриту наприкінці листопада 2018-го року.
Зокрема, під час підготовки дисциплінарки до розгляду встановили, що суддею Кульбаком не виготовлено повних текстів судових рішень у 50 справах, розгляд яких завершено. А це свідчить про наявність у його діях при розгляді вказаних справ складу дисциплінарного проступку, який несе за собою звільнення з посади.
Крім того, щодо судді вже неодноразово відкривали дисциплінарні справи, а це також свідчить про систематичні порушення.
Зауважимо, Михайло Кульбако закрив провадження у справі знесення прибудови до екс-кінотеатру Котляревського та зняв заборону на будівельні роботи для орендаря приміщення ТОВ «Старнайт».