За три місяці в.о голови Полтавської ОДА Роман Товстий роздав в оренду 40 гектарів землі

Автор: Максим Самойдюк, 18 серпня, 14:30

Фото: Роман Товстий


Навіть тимчасово виконуючий обов’язки голови ОДА не скутий у праві одноосібно роздавати землю в оренду, тому Роман Товстий активно користувався цим правом.

16 березня цього року тодішній президент України Петро Порошенко представив у Полтаві тимчасово виконуючого обов’язки голови ОДА Романа Товстого. Він прийшов замість Валерія Головка, якого звільнили через корупційний скандал.

Вже 11 червня новообраний президент Володимир Зеленський увільнив (саме так) Романа Товстого й призначив нового в.о. голови Полтавської ОДА. Ним став Олег Пругло, який обіймає цю посаду й понині.

ЗМІСТ вирішив проаналізувати розпорядження Романа Товстого, адже тимчасовий голова не обмежений у правах і за короткий період «правління» може повидавати аж ніяк не тимчасові розпорядження. Нас цікавили розпорядження у сфері передачі землі.

Маленький аудит

Роздав: 40га

Роман Іванович пробув на своїй посаді майже три місяці. За цей час він передав оренду (довгострокову, тобто на 49 років) приблизно 40 гектарів землі. ЗМІСТ вже писав, що з них 6,6 гектарів отримали підприємства, дотичні до колишнього міністра агропромислової політики Тараса Кутового.

Крім цього, його бізнес-структури можуть отримати ще 40 гектарів, адже Роман Товстий своїм розпорядженням надав згоду на початок розроблення документації щодо відведення земельної ділянки.

Водойма площею 15 гектарів у Карлівському районі відійшла на 49 років у власність ексдепутата облради Олександра Тимохи. Зауважимо, що у нинішньому складі обради перебуває його син Юрій Тимоха.

Приблизно 11,5 гектарів землі поблизу Горішніх плавнів отримало в оренду на 49 років ТОВ «Біланівський ГЗК», яке належить олігарху Костянтину Жеваго.

ТОВ «Решетилівський цегляний завод» отримав у власність 3,2 гектари землі. Власником заводу є Марина Хоменко – родичка колишнього депутата міськради Володимира Хоменко.

Також три гектари землі у Решетилівці отримало ТОВ «АР-Будтранс». Підприємство засноване лише у травні цього року мешканкою Краматорська Ариною Коротун. Дівчина у себе вдома займалається шиттям одягу.  У власності її родини є також ТОВ «Крамтехцентр». Брат Сергій колишній спортсмен.

Ну, а одним з останніх рішень Романа Товстого на посаді було розпорядження щодо продажу двох гектарів лісу під Полтавою (поблизу Сем’янівки (Кротенки)) ТОВ «Арабеска плюс». Останнє орендувало цю ділянку з 2005 року. Власником підприємства є відомий аграрій Олександр Подоляка.

Підприємець створює там приватне мисливство й поки що шукає компроміс з громадою, адже тій не сподобалось будівництво забору навколо лісу. Проте нам же цікавим є той факт, що 2 гектари обійшлись Олександру Подоляці у 162 тис. грн. Тобто менше ніж однокімнатна квартира у Полтаві.

Маленький висновок

Взагалі немає нічого поганого у тому, що «пусті землі» будуть працювати на економіку країни. І не важливо, які саме підприємці цим будуть займатись. Важливо, аби процедура передачі землі та правила були рівними. Це знижує корупційний ризик та приводить до ринкової вартості оренди.

Роман Товстий (як і до нього і після нього) мав одноосібну владу у цьому питанні. Фактично, від підпису голови ОДА залежить розвиток бізнесу для потенційного орендаря. Таким чином збільшується корупційний ризик.

Ба більше, це створює нерівні умови гри для інших підприємців, адже процедура не прозора й не всі можуть мати лояльність голови ОДА. В результаті ми маємо випадок продажу 2 гектар лісу під Полтавою за 162 тис. грн на підставі приватної оцінки землі. Хоча б краще цю ділянку оцінив би прозорий аукціон.

Опублікована: 18 серпня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація