Y8zJNBAk0FB9wbmX

31-го січня в Полтавській ОДА пройшло засідання робочої групи з питань забезпечення надійності та експлуатації об’єктів соціальної інфраструктури. У його ході представили результати обстеження стану будівель соціальної інфраструктури.

На засіданні були присутні: Олег Пругло, заступник голови обладміністрації, Ірина Особік, начальниця управління містобудування та архітектури, Олександр Семко, професор Полтавського технічного університету та представники ОТГ.

У ході засідання розглянули три питання: результати дослідження технічного стану будівель об’єктів соціальної інфраструктури на території області, теоретичні основи обстежень будівель і споруд для визначення й оцінки їхнього технічного стану та технічний стан сільського клубу у селищі Михайлівка Машівського району.

Почала засідання Ірина Особік. Вона представила  результати перевірки стану будівель за 2017-й рік. Так у Полтавському районі обстежили 85 об’єктів зі 185-ти. Ірина Особік зазначила, що викликає занепокоєння факт, що виявлено 10 споруд в аварійному стані, хоча раніше повідомляли, що таких будівель немає. Також вона додала, що залишається відкритим питання стосовно  стадіону «Ворскла», адже немає достатньої кількості інформації, аби зробити висновок про його стан. Це питання рекомендували винести на розгляд апаратної наради.

Про теоретичні основи щодо обстеження споруд та визначення їхнього технічного стану розповів Олександр Семко, професор, завідувач кафедри архітектури та міського будування Полтавського технічного університету. Він зазначив, що існує, чотири технічних стани споруд: нормальний, задовільний, непридатний до нормальної експлуатації та аварійний. Професор додав, що яскравий приклад будівлі в аварійному стані це Кадетський корпус.

Олександр Семко також зазначив, що будь-яку споруду можна зберегти:

«Весь центр Полтави забудований більше ніж сто років назад, це будівлі по Європейській, по Небесної Сотні. Важливо не пускати до них воду, той самий Кадетський корпус, який стоїть розкритий. Будівля починає руйнуватися. Будь-яку споруду можна зберегти, але існує «ціна питання». Зберегти можна використовуючи існуючі технології, навіть під будь-якою покрівлею, якщо цю покрівлю своєчасно ремонтувати. Але питання в тому, скільки це буде коштувати і чи готові ми вкладати ці кошти».

Олександр Семко

Ірина Особік закликала голів ОТГ створювати робочі групи, що досліджуватимуть технічний стан будівель. Департамент будівництва та архітектури готовий допомогти районам, Олег Пругло додав, що, згідно з графіком, можуть виїхати спеціалісти або вся робоча група, якщо буде складне питання.

Loading...