Адвокат родини Левченка заявив про позов на 300 млн гривень і вважає слідчий експеримент необ’єктивним

Автор: Віталій Крицький, 11 лютого, 15:00

Фото: Адвокат родини Левченка заявив про позов на 300 млн гривень і вважає слідчий експеримент необ’єктивним (Фото - poltava.to)


Адвокат родини Левченків Дмитро Семеха сьогодні, 11 лютого, пояснив, чому не бачить сенсу в повторних слідчих експериментах, а також про мотивацію цивільного позову в 300 млн грн.

За словами представника потерпілих, поведінка свідків під час слідчого експерименту вказує на те, що вони, вірогідно, діють в інтересах підозрюваної Саєнко:

«Через 3 місяці після аварії свідки раптово змінюють свої покази й кажуть, що не бачили, по якій смузі рухався автомобіль та з якою швидкістю. Найголовніше – свідки змінюють місце ДТП із середини пішохідного переходу ближче до лівого краю проїзної частини. Ми вбачаємо в поведінці свідків те, що вони приймають рішення не за своєю волею».

До того адвокат Семеха додав, що під час експерименту неодноразово були зафіксовані різні порушення: наприклад, одному зі свідків постійно хтось телефонував. Також на місці експерименту були присутні особи спортивної статури:

«На жаль, не встановлений факт, чи був у цих осіб зоровий контакт чи щось схоже зі свідками. Але факт – вони були поряд. І слідчий чомусь не заперечував проти цього. І, як бачимо, вони змінюють покази. Все це вказує, що свідки, вірогідно, діють в інтересах Саєнко».

Зважаючи на це адвокат родини Левченків зазначив, що надалі він разом із потерпілими будуть думати, чи потрібні такі слідчі експерименти взагалі, оскільки, на його переконання , зі свідками «працюють»:

«Тепер потрібно розслідувати факт неправдивих показів. Але до кого звертатися, якщо й слідчі зацікавлені в цьому. Невже вони візьмуться це розслідувати?»

Окрім того представник потерпілих Дмитро Семеха прокоментував позов родини Левченків до Саєнко на 300 млн гривень. Адвокат зазначив, що до цього часу слідчий не вважав за потрібне визнати потерпілими всіх членів сім’ї, а не тільки матір. На думку Дмитра Семехи, кожен із членів родини є потерпілим у цій історії, тому потерпілі й подали цивільний позов на 300 млн гривень (кожен член сім’ї по 100 млн грн). До того, на цьому тижні ще двоє родичів загиблого Левченка подадуть позов на 100 млн грн кожен.

Адвокат родини Левченків наголосив, що потерпілі не думають про заробіток:

«Сім’я самодостатня. Їм нікуди витрачати ті гроші, які вони заробляють. Адже немає дитини – немає сенсу життя… Це робиться виключно для того, щоб підозрювана не змогла відшкодувати якісь штрафи, які, можливо, призначить суд, та далі спокійно купити собі ще декілька машин і продовжувати нормальне існування. Адже в родині Левченка про нормальне життя мова вже не йде».

Дмитро Семеха підсумував, що якщо Саєнко повністю не відшкодує позов, то вона не зможе потім претендувати на пом’якшуючі обставини:

«Мета позову – виключення можливості підозрюваної маніпулювати пом’якшуючими обставинами. Хочу всім відповісти, що це нормальна практика, просто для Полтави така трагедія – вперше. Яка людина взагалі може подумати, що хтось із батьків хоче заробити на цьому? Про це мова не йде!»

Нагадаємо, 6 лютого, на місці ДТП, яке сталося 6 листопада 2018 року за участю Наталії Саєнко й загиблого Артема Левченка, правоохоронці провели слідчий експеримент.

Раніше Державне бюро розслідувань зареєструвало нове кримінальне провадження щодо поліцейських, які були на місці ДТП за участю Саєнко.

Також поліція розшукує свідка ДТП, що сталася у центрі міста (на кільці по вулиці Соборності) 6 листопада 2018 року близько 14:00 на пішохідному переході біля Малої академії мистецтв. Тоді джип Mercedes-Benz збив 14-річного Артема Левченка, який їхав на велосипеді. Хлопчик два місяці перебував у лікарні і, не прийшовши до тями, він помер від отриманих травм у понеділок, 7 січня. За інформацію про свідка правоохоронці готові виплатити нагороду у розмірі 25 тис. грн.

Зазначимо, раніше суд призначив судову автотехнічну експертизу автівки Mercedes-Benz Наталії Саєнко. Крім того, суд задовольнив клопотання слідчого щодо проведення експертизи по особистим речам хлопчика та записам у медкартці.

Як повідомляв раніше заступник керівника ГУ НП Віталій Ємець, загалом мають провести три експертизи,з результатами яких будуть працювати слідчі. Попереду транспортно-трасологічна (експерт вивчає сліди на транспортному засобі та місці ДТП, а також механізм їх виникнення).

Опублікована: 11 лютого 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація