Алхімія по-полтавськи: ФОП пропонував на електронних торгах картоплю замість капусти

Автор: Анна Єгорова, 2 жовтня, 12:17

Фото: Як картоплі стати капустою? (Обкладинка Максима Скворцова)


У вересневому тендері на закупівлю капусти для закладів освіти переміг підприємець, який відпочатку пропонував зерно та картоплю. Як йому це вдалося – читайте далі.

У закупівлі на «Прозорро» переможцем визнали ФОП Сергієнко з остаточною пропозицією 117 900 грн. При цьому заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов визнав цю закупівлю #зрадою_тижня на своїй сторінці Facebook:

«Три учасника подали пропозиції, один з них щось поплутав і подав пропозицію на картоплю і зернові культури аж на 1 078 000 грн. Двоє учасників торгувались на аукціоні, а третій, той що з картоплею, як раз не торгувався. Найнижчі пропозиції замовник відхилив. Пропозицію учасника, який дав другу по вигоді ціну, замовник відхилив 7 вересня о 10-10 ранку. І тут почався справжній «двіж» і події почали розвиватись дуже швидко».

Після того як замовник відхилив дешевші пропозиції, ФОП Сергієнко майже одразу після дискваліфікації останнього учасника довантажив правильну тендерну пропозицію. Це сталося, згідно зі спостереженням експертів, о 10.22, а о 10.34 тендерний комітет уже завантажив Протокол щодо наміру укладання договору. Якщо дивитися тендерну документацію зараз, можна побачити дві пропозиції: щодо картоплі та щодо капусти. Згідно з укладеним договором, підприємець поставлятиме 15 тонн капусти в 50 навчальних закладів міста до 31 грудня.

Тендерна документація на вибір

«А ви кажете, що торги займають надто багато часу, все так повільно і бюрократизовано! Он в Полтаві є підприємці, які за 12 хвилин завантажують нові документи в систему, а тендерному комітету після того достатньо 12 хвилин для оцінки пропозиції учасника. Мабуть, полтавчани буквально читають думки один одного і мають дар передбачувати події?» – підсумував заступник міністра.

Згідно з офіційним порталом Є-дата, лише за вересень ФОП Сергієнку перерахували більше мільйона гривень за широкий спектр товарів: яловичина, свинина, сосиски, крупи, повидло, чай, сливи, персики виноград, масло, сир тощо. За капусту підприємець теж отримав перші транзакції.

Приклад вересневих транзакцій

 

Опублікована: 2 жовтня 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація