Андрій Матковський анонсував відкликання депутатки Тетяни Паутової

Автор: Віталій Крицький, 3 грудня, 13:03

Фото: Андрій Матковський і Тетяна Паутова (Обкладинка Тетяни Фальковської)


За словами Матковського, виборці вимагають очистити ряди його команди від «зрадників», тому в лютому розпочнеться процес збору підписів щодо відкликання позафракційної депутатки Тетяни Паутової.

У програмі «Про місто з Матковським» на телеканалі «ІРТ» у вівторок, 3 грудня, голова фракції «БПП “Солідарність”» Андрій Матковський анонсував відкликання депутатки Тетяни Паутової. Пригадаємо, вона вийшла з фракції 4 жовтня на позачерговій 27-й сесії Полтавської міської ради 7-го скликання.

Раніше Тетяна Паутова пояснювала, що в команді з Андрієм Матковським не могла конструктивно виконувати свої депутатські повноваження. Матковський запевняв, що Паутова ухвалила емоційне рішення. Згодом вона заявила, що їй почали погрожувати.

Тетяна Паутова

Голова фракції «БПП» в інтерв’ю зауважив, що конфлікту з Паутовою в нього немає. Він нагадав, що коли депутат Володимир Печериця склав повноваження, наступною за черговістю в списку була Тетяна Паутова і тільки через це вона набула депутатських  повноважень:

«Вона почала працювати з нашою командою з лютого цього року. Ми вимушені були зробити заміну, коли Володимир Печериця склав мандат. Може, ми її не вивчили добре – не встигли. Раніше Паутова була активною у фейсбуці, вела гарячі дискусії з Чепурком (заступник міського голови з питань ЖКГ – прим. автора) і працівниками ЖКГ. Але згодом вона почала уникати спілкування з нами. А потім сесія, її заяви…не беруся розповідати причини. Може, їй щось обіцяли? Не знаю».

Матковський розказав, що днями його команда звітувала перед полтавцями: містяни обурювалися, що в його фракції з’явилися зрадники:

«Полтавці не звикли таке бачити. Виборці готові відзивати таких депутатів. Це може бути в лютому, бо згідно з законодавством, депутат має пропрацювати не менше ніж рік. Я впевнений, що в лютому наші виборці зберуть необхідну кількість голосів, а ми їх підтримаємо. Треба очищати наші ряди від таких людей. Тим паче, що прецеденти вже були».

До слова, ще у 2015 році Андрій Матковський презентував кандидатку наук із державного управління Тетяна Паутову як членкиню своєї команди. Вона балотувалася до міської ради на окрузі № 17, але тоді не пройшла.

Сьогодні фракція «БПП» у Полтавській міській раді налічує 7 депутатів: Олександр Глазов, Володимир Корчака, Майя Матвеєва, Андрій Матковський, Юлія Мелкумова, Віталій Павлій та Вячеслав Федоряка.

 

Чому Андрій Матковський анонсує відкликання саме зараз?

Його ідея ротації секретарів міської ради не знайшла підтримки у депутатського корпусу. Влітку, після остаточно рішення про непоновлення Олександра Мамая на посаді міського голови, Матковський вийшов із «антимамаєвської» коаліції та заявляв, що готовий на союз навіть із фракцією того ж ексмера Мамая «Совість України».

Відомо, що після цього відбувалися неформальні перемовини щодо формування нової більшості: «БПП», «Совість України», «Свобода» та позафракційний Сергій Луценко. Ледве виходило 22 депутати, але і цього було б достатньо для формування нової більшості.

Андрій Матковський з фракцією

Однак переформатування не вдалося, оскільки Сергія Луценка раптово відкликали (процес тривав близько 2-х років), а Тетяна Паутова стала позафракційною. Голосів не вистачило.

Для розуміння: в Офісі президента схиляються до того, що місцеві вибори, найімовірніше, пройдуть за планом – восени, адже реформа децентралізації поки ще не закінчена. Про це говорив спікер Верховної ради Дмитро Разумков. Тим паче, у президента ще не сформовані регіональні осередки «Слуги народу».

Тому за можливість керувати Полтавою майже рік і нарощувати рейтинг, вочевидь, продовжать змагатися.

Переформатування міської ТВК

Після відкликання Сергія Луценка у Полтавській міській виборчій комісії почали замінювати її членів. Від «Народного фронту» ввели помічника Валерія Головка Вячеслава Кременчуцького та довірену особу Головка на парламентських виборах Марину Гонтову. Варто зазначити, що заміни були й від «УКРОПу». Також журналісти ІВ «Полтавщина» повідомляли, що заяви про вихід із міської ТВК написали представники від «БПП» Віктор Сербин та Олексій Носков, однак поки що офіційно ця інформація не підтверджена.

Як пов’язані ці події? Вплив міської територіальної виборчої комісії посилюється саме на час відкликання депутата місцевої ради. Наприклад, ТВК перевіряє зібрані підписи виборців, реєструє необхідні документи, ухвалені зборами, і, зрештою, припиняє повноваження депутата. Очевидно, що мати вплив на ТВК – потрібно.

Голова міської ТВК Євген Ніколаєнко

Наразі голова міської ТВК – Євген Ніколаєнко. Він лояльний до голови Полтавської обласної ради Олександра Біленького, який, у свою чергу, перебуває у ситуативному союзі з головою «Рідного міста» Олександром Удовіченком.

До слова, за нашою інформацією, Валерій Головко та Андрій Матковський знайшли спільне бачення щодо розвитку Полтави. Тим паче, що відповідний досвід у 2015 році у них вже був. Можна припустити, у чиїх інтересах ухвалюватимуть рішення члени міської ТВК.

Припустимо, що найближчим часом ми знову почуємо нові заяви про переформатування депутатської більшості в міській раді. На цьому фоні команда президента намагається закріпитися на Полтавщині через нового губернатора Олега Синєгубова. В останнього, до речі, дещо розходиться бачення розвитку регіону з головою облради Олександром Біленьким.

Нагадаємо, депутатські повноваження Тетяна Паутова отримала 19 лютого 2019-го. Вона зайшла у міські раду після того, як Володимир Печериця склав свої повноваження. Тетяна Паутова є членкинею постійної регламентної комісії.

Опублікована: 3 грудня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація